Připravený program nazvaný Poslední klapka je příležitostí pro místní obyvatele, jak se s kinem Panorama rozloučit. Do budoucna se totiž s budovou nepočítá – kino se přesune do plánovaného nového kulturního centra.

„Kino je důležitou součástí města již od počátku 50. let minulého století, kdy byla budova postavena a kino zahájilo provoz. Pod názvem Panorama je spojeno s několika generacemi Rožnováků. Proto nám přišlo vhodné neukončit jeho provoz v tichosti. Chceme dát lidem možnost strávit den v kině a jeho okolí a takto se s ním začít pomalu loučit,“ řekl ředitel kulturní agentury Jakub Sobotka.

Původní termín ukončení provozu kina se ovšem vzhledem k prozatím neúspěšnému výběrovému řízení na dodavatele stavby nového kulturního centra změnil.

„Kino Panorama tak bude promítat minimálně do konce roku. My jsme se ovšem rozhodli pojmout tuto akci jako začátek delšího procesu loučení se s našim kinem,“ dodal k nadcházející sobotě provozní manažer kina Pavel Jakubík.

Mezi účinkujícími, kteří se představí bude loutkové divadélko ROLO, hudební skupina Z horní dolní a dál na jih, improvizační divadlo Valouny nebo Ptakustik s kapelou.

V sálu kina bude promítán pro nejmenší animák Frčíme, rodinný film podle Jacka Londona Volání divočiny a na závěr českou komedii Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka. Na všechna vystoupení a promítání je vstupné dobrovolné. Program začíná v 10 hodin dopoledne.