Klip vznikal na podzimním soustředění kapely v Lužné. Podkladem pro humorně laděný příběh se stala skladba Mimozemšťan z alba Dlouhá cesta.

„Píseň jsme už loni zařadili do repertoáru, mezi našimi fanoušky je známá. Věřím, že líbit se bude i jako videoklip,“ doufá zpěvák skupiny Jiří Pirník, který si ve snímku zahrál roli nápadníka.

Jeho partnerku, s níž má v lese tajnou schůzku, ztvárnil Libor Šenk, člen doprovodného týmu STRAMu.

„Maskérka si s Liborem musela trochu pohrát, aby z něj udělala atraktivní slečnu, ale výsledek stál za to. Až jsme se divili, jakou moc mají líčidla,“ usmívá se kytarista kapely a režisér klipu Vojta Kocůrek.

Kdo ztvárnil mimozemšťana, jenž při natáčení neplánovaně vylekal několik turistů, skupina tají. Do příběhu zasáhne také žárlivý policista, který Mařenku platonicky miluje a tajně ji do lesa sleduje. Muže zákona si zahrál basák Dan Káčer.

Premiéře klipu, která se uskuteční v sobotu 29. prosince v hotelu Portáš, bude předcházet tradiční výšlap z parkoviště ve Vranči. Sraz před výšlapem bude v 17 hodin na konečné zastávce autobusu ve Vranči v Novém Hrozenkově.