Tradiční pouť se spoustou stánků a pouťových atrakcí sem přivedla stovky lidí už v sobotu, včera navíc přálo počasí a proudící davy ještě narostly.
Na nemalý zájem si tak nemohli stěžovat ani účastníci v pořadí již třináctého setkání řezbářů u Karlovského muzea. Sjelo ze jich ze všech koutů Moravy pětadvacet a předváděli, co všechno s řezbářským náčiním dovedou.

„Kdyby se u této mojí vyřezávané opice před garáží paní, která si ji vymyslela jako dekoraci, dobře popíjelo a také chutnalo kafe, budu spokojený,“ usmíval se Jaroslav Slavík, řezbář pod Landekem z Moravské Ostravy. U Karlovského muzea se však nabízelo nejen nahlédnutí na kumšt řezbářů, ale na řadě míst si mohli zájemci tuto na pohled jednoduchou práci vyzkoušet. Nechyběl ani doprovodný kulturní program. „Koncert sourozenců Ulrychových se skupinou Javory byl perfektní,“ pochvaloval si Jiří Dorňák z Nového Hrozenkova.

Během tří uplynulých dnů si mohli vyslechnout příchozí u muzea také Hudeckou muziku nebo dechovku Karlovjanka. Nahlédnout mohli také ve výstavních prostorách informačního centra do expozice výstavy skla z Františčiny hutě u nádraží a podívat se na díla zdejších významných výtvarných umělců, které spojily jak Velké Karlovice, tak „odraziště bohů“ na hoře Soláň.