V rámci těchto oslav a zároveň tradiční pouti ve Velkých Karlovicích se uskuteční na konci týdne již třináctý ročník Setkání řezbářů u Karlovského muzea.
Návštěvníci této akce budou moci už od čtvrtka sledovat postup prací řezbářů. „Jsme rádi, že se ve Velkých Karlovicích začíná stále více lidí zajímat o zanikající tradice a řemesla,“ konstatovala za pořadatele Jarmila Adamová.

Setkání řezbářů zahájí ve čtvrtek ve čtrnáct hodin Hudecká muzika z Velkých Karlovic, která bude vyhrávat u Karlovského muzea také následující den od deseti do šestnácti hodin. Od sedmi hodin večer zahrají přítomným sourozenci Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory.

Také sobota bude patřit u Karlovského muzea řezbářům, hrát jim přitom bude cimbál i dechová hudba Karlovjanka, na fotbalovém hřišti pak na předpouťové zábavě skupiny Stram a Punkovica. Setkání řezbářů u Karlovského muzea vyvrcholí v neděli na tradiční pouti. Doprovod na cimbál zajistí znovu Bronislava Dočkalová. V kostele Panny Marie Sněžné budou mše svaté v neděli v osm hodin a o půl jedenácté dopoledne.