Už odpoledne hlavnímu večernímu programu předcházelo vystoupení cimbalistky Zuzany Lapčíkové. Všeobecné veselí způsobil po desáté hodině příchod dvanáctičlenného souboru tanečníků z Kopřivnice nazvaný Direkt s.m.o. „Zkratka znamená společnost s myšlením omezeným,“ vysvětlil Lubomír Sazovský jeden z tanečníků.

Muži, většinou střední věkové kategorie, odění ve stylu orientálních břišních tanečnic, sklidili bouřlivý potlesk. Soubor recesistů, v jehož řadách jsou například gynekolog, dva ředitelé základních škol nebo prodejce armádní výstroje, byl založen už před šestnácti lety.

„Vůbec první vystoupení mimo Kopřivnici jsme absolvovali u Bolka Polívky v Olšanech, který nás pojmenoval jako mužoreti,“ poznamenal vedoucí tanečníků Mojmír Čermák.

Hosty, kteří se sjeli z různých koutů České republiky, bavila ve velkém sále skupina Rivieras se zpěvačkou Simonou Špalkovou. Brilantní sólové vystoupení houslisty Adama Fuska publikum ocenilo dalším potleskem.

Ti, kteří si chtěli posedět u cimbálu a vína z jižní Moravy, se přesunuli do malého sálu, kde panovala o poznání klidnější nálada.

Na přípravě letošního Sněženkového plesu se podílel asi patnáctičlenný tým organizátorů. „Bylo to opravdu náročné a jsme už všichni i unavení, ale věřím, že tento ročník patřil k nejkrásnějším,“ zhodnotila spokojeně ředitelka hotelu Kateřina Růčková.