Ten fascinuje lidi už po staletí tím, že podává obraz o způsobu myšlení a mravech renesanční Itálie a díky své nadčasovosti také o každé společnosti. A právě těchto pět příběhů o lásce, zradě, pomstě i odpuštění tvoří novou inscenaci Pavla Helebranda. Příběhy podává humornou a hravou formou hudebního divadla. Námět čerpá inspiraci z renesanční melodiky. O její přednes se starají sopranistky Veornika Holbová a Simona Mrázová, tenorista Petr Němec, basista Juraj Čiernik a herec Michal Sedláček.

Více o hře a také o své pěvecké kariéře prozradila jedna ze sopranistek Simona Mrázová:

Koho ve hře ztvárňujete?

Hraji jeptišku, sestru Angelinu, matku Kateřiny, paní di Minno a paní Tessu, tedy v každém z pěti příběhů jednu roli.

Je hra něčím specifická? Proč by se na ni diváci měli přijít podívat?

Je to inscenace plná pozitivního pohledu na život a lásku inspirovaná skvělým a nadčasovým dílem G. Bocaccia. Skladatel Pavel Helebrand mistrně spojil zpěv, mluvu, tanec i hudbu v jeden celek. Nejen diváci ale i my účinkující se při představení bavíme a snažíme se aby posluchač dostal co největší zážitek plný humoru.

Chtěla jste se vždy stát zpěvačkou?

Už jako malá jsem měla ráda historii, zajímala jsem se hlavně o Egypt. Když se mě kdokoli zeptal, čím bych chtěla být, řekla jsem, že archeoložkou. To mi naštěstí dlouho nevydrželo, protože jsem začala navštěvovat základní umělecké školy a moje láska k hudbě se začala prohlubovat. Také jsem často napodobovala zpěvačky, které zněly z gramofonu.

Máte nějaký vzor?

Nemám jen pěvecké vzory, obdivuji také ty, kteří něco umí a ve svém oboru vynikají, ať už jsou to zpěváci, herci, sportovci. Ale pokud bych měla jmenovat přímo pěvecké vzory, jsou to hlavně pěvkyně Maria Callas, Kiri te Kanawa a Eva Urbanová a z pěvců Giuseppe Giacomini či Mario del Monaco.

Čeho byste ještě chtěla v životě dosáhnout?

Co se týče profesního života, ráda bych se dostala do příjemného divadla, kde bych dostala šanci se dále pěvecky rozvíjet. Mám spoustu snů, které chci postupně realizovat a věnovat se jim. Třeba mohu prozradit, že bych ráda natočila CD.

Musí se profesionální pěvkyně nějak speciálně starat o svůj hlas?

Hlasivky jsou umístěny v krku a ten je velmi náchylný k nemocem. Proto si musím dávat pozor, v zimě bych neměla pít studené nápoje, měla bych mít krk v teple. Já si ale myslím, že nic se nemá přehánět a přílišná péče také není zdravá. Základem je ovšem zdravý životní styl, takže hodně sportuji a snažím se vše vnímat pozitivně.

Hru budou moci diváci zhlédnout ve čtvrtek 4. září od osmnácti hodin ve Společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm.