Festival v sobotu odstartoval průvodem souborů městem do amfiteátru v parku zámku Kinských. Poblíž hlavního pódia si návštěvníci mohli také zakoupit nějakou drobnost na řemeslném jarmarku.

Podívejte se na fotografie z folklorního festivalu Babí léto od Jiřího Fojtíka ZDE

Následovalo představení všech účastníků. „Ač jsem nikdy nic podobného nezkoušel, folklor je mi k srdci bližší, než kterákoliv jiná moderní hudba," svěřil se Oldřich Jurča z Valašského Meziříčí.

Jak říká, nejvíce se mu líbí valašský a slovenský folklor. „Je však zajímavé porovnat je s lidovou hudbou a tancem z jiných částí světa," dodal Jurča.

Porovnávat mohl hned u úvodního čísla souboru Aurrera z Baskicka.

Ti na Babím létu účinkovali už podruhé. Ze zahraničních souborů dále vystoupili polští Snutki a čtyři soubory ze Slovenska. Doplnili je folkloristi z celé České republiky.

Účastníci si letošní ročník pochvalovali. Vyšlo prý především počasí.

„Naposledy pršelo, ale tentokrát nám svítí sluníčko a je tu hezky. Se souborem tady vystupujeme už počtvrté," prozradila v sobotu dopoledne členka souboru Bača Pozdní sběr Marie Pemlová.

Babí léto se ve Valašském Meziříčí koná už od roku 1993. Po prvních pěti ročnících však nastala roční pauza. „Rozhodli jsme se pak akci pořádat každý sudý rok. Letos proto máme teprve desátý ročník," vysvětlil ředitel festivalu Ctirad Bryol.

Do večera mohli lidé zhlédnout také vystoupení cimbálových muzik a sólistů.

Pětidenní festival začal minulý týden ve středu. Lidem ve Valašském Meziříčí se jako první představily cimbálové muziky.

Čtvrteční program byl určený pro školy. Vystoupily na něm všechny zahraniční soubory.

V pátek večer odjeli účinkující do Hustopečí nad Bečvou.

Program dále pokračoval v sobotu ve Valašském Meziříčí. Na závěrečný den festivalu se soubory v neděli přesunuly do Kelče.