Vystoupení všech generací souboru sledoval do posledního místa zaplněný velký sál. Pořadem provázel vsetínský rodák, bývalý člen souboru Jasénka a populární herec Roman Vojtek.

Podle diváků byl sobotní galavečer plný nádherného slova, překrásných písniček a kouzelného tance. „Nádhernou práci předvedli nejenom ti, kteří v něm vystupovali, ale také jeho autoři," pochvalovala si slavnostní pořad Kamila Janečková ze Vsetína.

Na diváky neudělali nezapomenutelný dojem pouze dospělí zpěváci a tanečníci. „Bylo úchvatné, s jakým zaujetím se do zpěvu a tance pouštěli ti nejmenší. Jasénka se o svoji budoucnost rozhodně obávat nemusí," naznačil v průběhu večera Jiří Pospíšil, který se přijel potěšit folklorem Jasénky z Hranic.

Autoři slavnostního večera, jak sami před jeho začátkem uvedli, se pokusili tancem a písní spojit Jasénku, kterou veřejnost dobře zná, a Jasénku méně známou, netradiční a nevážnou. „Povedlo se jim to dokonale. Je to můj z nejsilnějších kulturních zážitků," chválila seniorka Emílie Nová ze Vsetína.

Galaprogram u příležitosti 70. výročí založení souboru Jasénka se stal nejen ohlédnutím za jeho začátky, ale také připomenutím si člověka, jehož zásluhou a nezlomnou pílí bylo možné se v sobotu do folklorního světa vydat. „Touto osobností není nikdo jiný než Zdeněk Kašpar," připomněla prezidentka souboru Helena Galetková.

K významnému jubileu přišla Jasénce popřát také řada hostů. Mezi nimi byli například folklorní zpěváci Klára Obručová a Pavel Ptáček. Z hudebních skupin to pak byla uskupení Docuku a Muzyga Harafica.

Součástí programu byl rovněž doprovodný program. Návštěvníci si mohli prohlédnout ve foyer vsetínského kulturního domu výstavu nazvanou Jasénka 2014. „Představeny na ní byly snímky členů Fotoklubu Vsetín zachycující Jasénku při letošních vystoupeních," zmínila prezidentka Helena Galetková.

Soubor Jasénka založil v srpnu 1944 vynikající muzikant a sběratel lidových písní Zdeněk Kašpar. Ten od té doby stál na postu primáše a uměleckého vedoucího až do roku 2002, kdy zemřel. Vedoucím muziky je od jeho smrti Zdeněk Zmeškal.

Související Vstupenky na galaprogram Jasénky zmizely za půl hodiny