Obce chtějí zatočit s podvodnicemi u silnicVyzývavě oblečené ženy tam postávají u silnice a lákají řidiče na sexuální služby. „Zaměřují se hlavně na kamiony. Poté, kdy automobil zastaví, nechají se zavést na odlehlé místo, řidiče opijí do němoty a následně okradou,“ popsala mluvčí vsetínských policistů Ludmila Brousilová. „Máme silné podezření, že v řádící bandě působí i důchodkyně, rafinovaně převlečené za mladé studentky,“ varovala řidiče Brousilová.

Jednoho z postižených řidičů se naší redakci podařilo vypátrat. Jedná se o muže, který z Polska převážel zavařeninu a zkratku přes Hornolidečsko pravidelně využívá, aby nemusel platit poplatky na dálnici. „Chtěl jsem se jen ujistit, že mi navigace opět ukazuje správnou trasu,“ zdůvodňoval ne příliš přesvědčivě Deméter Nagy z Dunajské Stredy, proč pestrobarevným stopařkám zastavil. „Ty baby říkaly, že mi ukážou cestu i krásy Valašska, tak jsme si vyjeli na Pulčiny, odkud je hezký výhled,“ jal se nešťastník popisovat lámanou slovenštinou. Nejprve svůdnicím, mezi nimiž údajně byla i policistka, bezesporu falešná, musel slíbit, že se s nimi napije. „Když jsem se probudil, peněženka byla fuč, mobil byl fuč a ještě mi svině prořezaly pneumatiky. Ukradly i dárek pro manželku a deset kompotů,“ rozčílil se oprávněně Nagy.

Řádění podvodnic způsobilo mezi obyvateli Hornolidečska pozdvižení. „Vrhá to na nás špatné světlo. Zvláště poté, kdy jsme se stali Vesnicí roku,“ postěžoval si například starosta Lidečka Vojtěch Ryza. Obce ale nechtějí jen nečinně přihlížet. „Od příštího týdne začnou naši hasiči hlídkovat kolem silnice a všechny vyzývavě oblečené ženy si budeme zvát k důraznému pohovoru na úřad. Nechceme, aby si naše ženy přivydělávaly způsoby, které nejsou pro náš kraj typické. Nejsme přece na Sicílii,“ slíbil udělat pořádek šéf Obecního úřadu v Horní Lidči Josef Tkadlec.

Text se nezakládá na pravdě.