Netradiční divadlo, vlastní kapelu, videoprojekci i pantomimu. To vše nabídne divákům hra Cesty srdce. „Při práci s mladými se pravidelně stává, že teprve v dlouhodobém vztahu objevíme, že věci jsou jinak, než se na první pohled zdálo. To nejdůležitější je dobře ukryté pod povrchem," uvedla Miriam Hurtová, ředitelka občanského sdružení Na cestě, které Archu provozuje.

Podle ní právě střípky toho, co pracovníci a dobrovolníci v Arše prožívají s mladými lidmi, zprostředkuje publiku hra Cesty srdce.

Inspirací ke scénáři hry byla kniha Citadela od Antoina de Saint Exupéryho. Jeho přemýšlivé texty nejsou radami, jak si zařídit život, a takové se nepodávají ani v Arše. „Život každého je jedinečný a každý, kdo přijde do Archy, je vítaný. Tento přístup jsme uplatnili i při přípravě Cest srdce. I když nejsme profesionální divadelníci, věříme, že se Cesty srdce nestanou fraškou a že alespoň v samotných protagonistech zůstane touha život neprospat, ale opravdově prožít," říká Miriam Hurtová.

V těchto dnech mají herci před sebou poslední zkoušky před blížící se premiérou. Podle Miriam Hurtové nadšení, čas a talent do představení dávají především mladí lidé, kteří si Archu oblíbili jako místo, kde smysluplně tráví svůj volný čas a kde jim někdo rozumí.

„Mohli jsme pozvat profesionální umělce a měli bychom obvyklé a atraktivní představení. Rozhodli jsme se ale být v tomto ohledu jiní a do divadelního představení zapojit hlavně naše návštěvníky. To je v souladu s posláním Archy," vysvětlila Miriam Hurtová.

Vstupenky mohou zájemci za sto korun pořídit v předprodeji v kině Vatra ve Vsetíně. Výtěžek ze vstupného bude použit na zajištění provozu Centra Archa.