Vsetínský Kulturní dům ovládli Bob a Bobek

Vsetínská Základní škola Integra pořádala karneval již po dvacáté čtvrté. „Každý rok nabízíme dětem doprovodný program v duchu pohádkových postav nebo známých večerníčkových hrdinů. Letos padla volba na králíky z klobouku kouzelníka Pokustona, Boba a Bobka," řekl jeden z učitelů zmíněné vsetínské základní školy Josef Kovařík.

Karneval nepatřil jenom maskám a dětskému tanečnímu reji. Organizátoři pro děti připravili i spoustu zajímavých her a rukodělných dílen. „Soutěže se mi moc líbí. Na karnevalu jsem byla i minule a příští rok přijdu určitě znovu," prozradila sedmiletá princezna Pavlína Kubějová ze Vsetína.

Hodně dětí se vystřídalo také u omalovánek, vystřihovánek a další zábavy. Některé z dětí se u stolů s připravenými hrami zastavily jen na chvilku, další se zdrželi déle. Většina z nich však po celou dobu karnevalu neopustila taneční parket velkého sálu kulturního domu. „Jsem tu poprvé. S holkama pořád tancujeme. Je to bezvadné," volala z kruhu tančících děvčat osmiletá Kateřina Svobodová.

Karnevalový program se ale nelíbil jenom dětem. „Je to tu moc fajn. Děti se tu hezky vydovádí. Dobrá je i volba kapely, která tu dětem hraje," svěřila se se svými pocity babička Leony Maňákové z Huslenek, která přišla v převleku Pipi dlouhé punčošky.

Její slova potvrdila také maminka jedné z berušek, Alena Hnátková ze Vsetína. „Gympleři jsou prostě nepřekonatelní. Umí se vžít do nálady dospělých i dětí. V duchu si zpívám s nimi," prozrazuje mladá žena.

Mezi karnevalovými postavami hrály prim princezny. Kromě nich se v davu dětí v převlecích objevovali kovbojové, kouzelníci, komiksové postavy, tygři, kočky a další. Nechyběl ani vodník. Raritou byl malý hokejista v národním dresu se jmenovkou Jágr.

Množství lidí znamenalo hodně práce především pro rodiče. Museli děti hlídat, aby je neztratili z dohledu. Rodiče přesto akci uvítali s povděkem. „Můžeme si povykládat s ostatními dospělými a děcka se tu aspoň vyblbnou. Myslím, že dnes nebude takový problém nahnat je do postele," pochvalovala si Zdeněk Pavelka ze Vsetína.

Na uspořádání dvacátého čtvrtého ročníku Tříkrálového karnevalu se kromě Základní školy Integra podílela také Masarykova veřejná knihovna Vsetín a Salesiánské sdružení Vsetín.