Muzeum vzniklo v budově bývalé mateřské školy. K vidění je tady chronologický průřez sklářskou výrobou, která od roku 1862 vznikala ve sklárně Charlotta v rukou místních sklářských mistrů.

„Expozice má několik částí. Na panelech se je možné dočíst o historii sklářství v Karolince, o historii tohoto řemesla na Valašsku a na Moravě nebo o dějinách podnikatelské rodiny Reichů, která huť v dnešní Karolince založila," pověděla kurátorka výstavy Alena Podzemná.

Sklárna byla v minulosti známá především výrobou nápojového skla. Vyváženo bylo téměř do celého světa. V muzeu jsou proto k vidění také unikátní sklářské výrobky. Jako například malovaná souprava na pivo z roku 1862 či broušené soupravy ze stejného období.

Součástí muzea je rovněž malý projekční sál. Jsou v něm k vidění obrazové dokumenty vznikající za doby fungování sklárny.

Zájemci si mohou prohlédnout rovněž expozici firmy Moser, sklářské školy ve Valašském Meziříčí i výrobky karolinského skláře Ivana Štefánika, který zde provozoval malou sklárnu.

„Návštěvníci mají možnost mimo jiné nahlédnout do katalogů nebo si zakoupit skleněné suvenýry," upozornila zaměstnankyně muzea Ivana Koňaříková.

Muzeum sklářství v Karolince je pro návštěvníky otevřeno od pondělí do neděle vždy od 9 do 17 hodin. (vd, dp)