Ačkoliv koncert začínal v osm hodin, nedočkaví fanoušci valašskomeziříčské folklórní skupiny Docuku přišli do prostor kulturního zařízení již krátce po sedmé. Nejdříve přivítala všechny příznivci folklórní hudby vsetínská kapela NOcA. Zpěvačka Marie Davidová si posluchače získala vtipným úvodem.

„Pořadatelé nám nejprve řekli, že budeme hrát venku. Tak jsem se trochu lekla. Nakonec jsme pochopili, že říkali v eMku," zažertovala mladá zpěvačka a kytaristka. Dobrou náladu kapele nezkazily ani dvě krátké technické přestávky během jejich vystoupení.

Skvělou atmosféru zařídil plný klub fanoušků

Fanoušci v prvních řadách se ještě mohli lehce pohupovat ze strany na stranu při zvuku lyrické melodie a něžného hlasu zpěvačky, který se rozléhal stěnami klubu. Ti další už měli s pohybem nejspíše trochu problém. S nadsázkou by se dalo totiž říct, že se klub proměnil v lidské puzzle.

„Vprostřed jsme se trochu mačkali, ale i tak to bylo výborné vystoupení. Všichni se snažili být ohleduplní a tak jsme si koncert opravdu užili," svěřil se Marek Pobořil, který přišel na vystoupení se svou přítelkyní.

Po pomalém hudebním úvodu NOci se po půl hodinové přestávce přivalila jako lavina skupina Docuku. Zpěvák Jiří Buksa fanouškům slíbil, že to bude show a svůj slib se snažil dodržet do poslední minuty vystoupení. „Snažíme se do hraní dávat duši i srdce. Doufám, že to při koncertech jde vidět," prozradil zpěvák a kytarista Jiří Buksa, na kterém bylo nadšení z hudby vidět od začátku do konce.

Skupina si na pomoc přizvala také několik zajímavých hostů. Mimo jiné Jarka Lamoše, který svým talentem dostával všechny přítomné do varu. Ďábelské tempo občas dalo zabrat samotným hudebníkům.

Autor: Michaela Horáková