„Chceme navázat na tradici minulých let a nabídnout lidem zajímavé kulturní zážitky také o prázdninách,“ říká PR manažer pořádajícího Kulturního zařízení města Jan Grepl.

Co všechno připravujete?
Celkem deset pořadů. Budou mezi nimi koncerty, filmová představení a výstava patchworku. Většina akcí se uskuteční v obnoveném amfiteátru v parku u zámku Kinských. Jedenáctý pořad uspořádá místní pobočka Muzea regionu Valašsko. Dětem a dospělým zprostředkuje poznávací zájezd do Valašského Meziříčí na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Nejvíce bude koncertů. Koho návštěvníci uslyší?
Na úvod vystoupí v M-klubu významná osobnost valašskomeziříč­ského hudebního života Jiří Kys, který tímto koncertem oslaví třicátiny. Zahraje si se svou bývalou kapelou Sráči doby kamenné i současnou formací The Unholy Preachers. Pak už v amfiteátru postupně zazní písničky Divadla Schod a představí se Big Band Holešov a kapely Docuku, Žamboši a Šimonband. Na své si přijdou také příznivci dechovky a folkloru. Samostatné koncerty tady budou mít dechová hudba města a lidové soubory Ovečky a Bača.

V amfiteátru promítnete také dva filmy. Které jste vybrali?
Nejprve diváky pozveme na snímek Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna. Na úplný závěr kulturního léta budou moci zhlédnout druhou část filmu Harry Potter a relikvie smrti. Oba tituly budeme promítat dva dny. Představení budou začínat ve dvacet hodin, abychom nerušili noční klid.

Filmová představení a muzejní odpoledne budou jedinými pořady, kde lidé zaplatí vstupné…
Zavést volný vstup na většinu programů nám umožní dotace ve výši osmdesát tisíc korun, kterou jsme získali od zdejší radnice. Bez ní bychom si něco takového nemohli dovolit.

Počasí je ale nevyzpytatelné. Počítáte ve svých plánech s deštěm?
Pořady situované do amfiteátru bychom za zvláště nepříznivého počasí museli zrušit. Nemá smysl přesouvat je do náhradních prostor. Bylo by to časově i technicky náročné.

Kde se lidé dovědí o programu více?
Na našich webových stránkách www.kzvalmez.cz nebo na plakátovacích plochách ve městě.