Na výstavě s názvem Cesta hmoty a prostoru a svá díla představí studenti a absolventi Kateřina Bušová, Zdeňka Fusková, Nikola Kovalíková, Michaela Kramulová, Tomáš Krejčí, Kristína Maňáková, Anna Minxová, Mikuláš Starý, Petr Stanický a Ivana Zuskinová.
„Výstava Cesta hmoty a prostoru představuje umělecká díla s tématikou vzpomínek, emocí, ochrany krajiny, ale především zabývající se otázkami vztahu hmoty, materiálů a prostoru,“ přiblížila galeristka Pavlína Čáňová.
Vernisáž se koná ve středu 13. února v 18 hodin společně se zahájením výstavy meziříčského sklářského mistra Ondřeje Strnadela, která bude pod názvem Proměny současně k vidění v sousední Galerii Kaple. Rodák z Valašského Meziříčí zde představí své skleněné objekty.
„V každém oboru lidské tvůrčí činnosti platí, že na to, aby se z řemesla stalo umění, je třeba více než dokonalého zpracování. Ondřej Strnadel své především z geometrických tvaru kruhu nebo oválu vycházející objekty, oživuje rafinovanými deformacemi. Sklo v pevném stavu si díky nim stále uchovává magický půvab své žhavé tekuté duše,“ popisuje kurátor výstavy Leszek Wojaczek.
Práce se sklem byla v rodině Ondřeje Strnadela (1979) tradicí, celý život se jí totiž věnoval jeho otec v místních sklárnách. Od roku 1993 autor začal studovat na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí.
Po studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci studoval v Ateliéru Průmyslového designu pod vedením profesora Pavla Škarky na FMK UTB ve Zlíne. V současné době na téže fakultě pracuje jako pedagog v Ateliéru Design skla a učí také na meziříčské Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské.
Výstavu Ateliéru Design skla UTB ve Zlíně pod vedením Petra Stanického v meziříčské Galerii Sýpka a výstavu Ondřeje Strnadela v Galerii Kaple bude možné zhlédnout do 5. dubna ve všední dny mimo pondělí od 9 do 17 hodin a o víkendu od 13 do 17 hodin. Více informací na www.kzvalmez.cz.