Na akci se přišlo podívat více než stovka návštěvníků. „Do Jasénky jsme sice nechodili, ale máme rádi lidové písničky a folklor. Dnešní akce je skvělá," zhodnotili večer manželé Vaculovi ze Vsetína.

Dorazili také příbuzní Zdeňka Kašpara. Mezi nimi i jeho vnuk Lukáš Fusek. „Další členové rodiny tady dokonce vystupují. Já ale na nic nehraju, tak jsem se jen přišel podívat a zavzpomínat na dědu. Byl to skvělý chlap," svěřil se Fusek.

O hlavní program se postarali členové cimbálové muziky Jasénka. Na podiu představili ve třech blocích typickou Kašparovu tvorbu. „Vzpomínat na Zdeňka Kašpara a nezahrát zvrtaný, by bylo jako vzpomínat na Ježka a nezahrát Bugatti step. Dáváme vám proto na výběr. Zvrtaný číslo sto nebo dva dva šest, Zahraj mně hudečku," vyzval v jednu chvíli diváky manažer muziky a kontrabasista Michal Kovář.

Kromě klasických lidových skladeb zahráli také známý Uherský tanec od Johannes Brahmse. „Škoda hrát jen folklor, když máme i jiné možnosti. Rozhodli jsme se proto využít jeden z archivů Zdeňka Kašpara nazvaný Hašlerka. Měl v něm zapsány písně takzvaného vyššího populáru," vysvětlil Kovář.

Po konci oficiálního programu začala volná zábava. „Chtěli jsme akci pojmout jako připomenutí toho nejlepšího, co složil. Jsem ale překvapená, kolik přišlo dnes lidí," dodala Hana Kašparová – Sýkorová.