Lovecké slavnosti patří už řadu let k tradičním akcím červnového kalendáře Muzea regionu Valašsko, pod jehož správu zámek v Lešné spadá.

V příjemném prostředí zdejšího parku čeká na příchozí bohatý program, který v sobě snoubí tradici myslivosti a zábavu pro všechny generace.

Návštěvníci si užijí například sokolnickou show René Vrbického, vystoupení kynologů s loveckými plemeny psů či výstavu loveckých trofejí.

„Letošní novinkou bude ukázka vyhledávání zvěře za pomoci dronu a také krátké kostýmované scénky, jež budou uvádět jednotlivé body programu,“ upozornil mluvčí Muzea regionu Valašsko Jiří Koňařík.

Děti se budou moci pobavit při kvízové hře, střelbě z luku a vzduchovky či dalších aktivitách. O hudební doprovod se stejně jako loni postará dechovka Starojičané. Chybět nebudou ani tradiční zvěřinové speciality od členů místního mysliveckého spolku Háj.

„Lovecké slavnosti si za dobu konání získaly velkou oblibu široké veřejnosti a pevně doufáme, že tomu tak bude i v letošním roce. Přijďte si s námi užít příjemné rodinné odpoledne v duchu myslivecké tradice a se spoustou zábavy pro všechny generace. Těšíme se na Vás,“ pozvala kurátorka akce Zdeňka Višinková z Muzea regionu Valašsko.

Další informace najdete také na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.