Obdivují je desítky návštěvníků, drtivá většina 
z nich ve slušivých mysliveckých úborech.

Výroční chovatelská výstava loveckých trofejí je prestižní akcí, která má už padesátiletou historii a je bezesporu příkladnou oslavou cechu svatého Huberta. Myslivecká sdružení v regionu se v jejich pořádání střídají a na organizaci si dávají patřičně záležet.

Do kelečského kulturního domu přilákala výstava také bratry Tomáše a Jiřího Mišunovy z Lužné na Hornolidečsku. Jak prozradili, výroční výstavy si nikdy nenechají ujít. „Prošli jsme si celou zdejší výstavu a musíme pochválit, že je velmi dobře zorganizovaná

Trofeje jsou slušně uspořádané. Musíme také ještě ochutnat něco z občerstvení," shodli se bratři Mišunovi, kteří jsou v Lužné také členové tamního mysliveckého sdružení.

Vlastní trofeje však na výstavě v Kelči nemají. „Ale jsou tady vystavené některé úlovky našich kolegů ze sdružení," upozorňují Tomáš a Jiří.

Z pódia mezitím zní jasný hlas lesnice, kterou bezchybně ovládá teprve třináctiletý Jakub Zubíček. Je pevně rozhodnutý, že sám bude také aktivním myslivcem. Ostatně svého otce na hony doprovází už dnes. Hře na lesnici se věnuje od svých sedmi let.

„Lesnice má osm tónů a nemá klapky. Tóny se vytváří ústy a částečně také pomocí tlumení rukou," vysvětluje mladý hudebník, který se věnuje také hře na kytaru.

Jeho otcem je Michal Zubíček, předseda Okresního mysliveckého spolku Vsetín, který ve spolupráci s místním Mysliveckým sdružením Kelečsko výroční výstavu trofejí pořádá.

„K vidění jsou zde trofeje spárkaté zvěře, tedy jelení, daňčí, srnčí či mufloní. Vedle toho také zbraně černé zvěře a trofeje lišek či jezevců," přibližuje Michal Zubíček. Mnohé z vystavených trofejí získaly od odborných hodnotitelů medaile vypovídající o jejich kvalitě.

Početní návštěvníci obdivují také snímky předního fotografa zvěře Roberta Hlavici z Valašského Meziříčí či mimořádně zdařilé perokresby zvěře od Hany Křenkové z Bečev. Nechybí ani kožené lovecké doplňky a nejrůznější potřeby pro myslivce stejně jako bohatá nabídka zvěřinových specialit či literatury 
s mysliveckou tematikou.