Zřejmě největší akcí bude Mistrovství ČR ve westernovém ježdění, které se má po oba dny uskutečnit v Koryčanech na Kroměřížsku. V sobotu si tam jezdci zasoutěží v patnácti semifinálových disciplínách, z nichž vyjdou nedělní finalisté. „Diváci uvidí například slalom kolem tyčí i závod kolem barelů. Jistě je zaujme také Freestyle reining, který se jede v kostýmech a na hudbu,“ míní Stela Dolínková z tamního Hipocentra. Dodala, že doprovodný program zpestří noční jezdecká a ohňová show, vystoupí mistři lasa i biče a připraveno je i lasování a práskání bičem v sedlech koní.

Na Kroměřížsku se bude konat o víkendu i Chovatelsko-sportovní víkend moravského teplokrevníka, pro změnu ale v Těšánkách. Předvedou se tam klisny, hříbata i plemenní hřebci. Ti se představí v drezurních, skokových či vozatajských soutěžích.

Třináctý ročník Hubertovy jízdy chystají v sobotu od 10 hodin v Kněžpoli na Slovácku. Tamní jezdci se mezi sebou utkají v honu na lišku. Připraveny jsou v Ranči Nevada i ukázky westernu a zábavný večer.

Podobnou akci, takzvaný Hon na myšku, chystají v neděli od 14 hodin v Lipině na Zlínsku. Při této příležitosti otevřou organizátoři novou jezdeckou stezku v oblasti Vsetínských vrchů v délce asi dvacíti kilometrů.

Akce se konají ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Hyjé – koně Zlínského kraje, která se zabývá podporou hipoturistiky v regionu.