Texty vybraných šesti koled si můžete stáhnout ZDE

Texty všech koled najdete ve středečním vydání Deníku

Celkem šest vybraných vánočních koled zazní například ve Vsetíně, kde dětské zpěváky ze Základní školy Luh a folklorního souboru Vsacánek doprovodí členové kapely Dareband. Zpívat se bude také v Hovězí, Lidečku, Lačnově, Karolince, Kateřinicích, nebo Velkých Karlovicích.

Letos poprvé si lidé společně zazpívají koledy u obecního úřadu v Janové. „Vloni byli lidé z Janové zpívat ve Vsetíně za svými známými. Letos mne k myšlence zúčastnit se přivedla kamarádka. Říkala, že by bylo hezké se takto sejít s lidmi a nasát vánoční atmosféru," přiblížila Daniela Mikulcová, která vesnici u Vsetína do akce Česko zpívá koledy zaregistrovala.

Dalším letošním nováčkem bude Ratiboř. „Máme vánočně nazdobený stříbrný smrk před obecním úřadem, u kterého se sejdeme," prozradil místostarosta vesnice Martin Žabčík. Zpívat přijdou děti z místního folklorního souboru i chlapi ze sboru Kosáci. „Doufám, že všichni přijdou i s rodinami, aby se nás sešlo co nejvíce," řekl Martin Žabčík, který zpěváky doprovodí hrou na akordeon.

Velkou účast očekávají také v Základní škole v Zubří. „Moc se na zpívání koled s Deníkem těšíme, o koledování je velký zájem. Dá se předpokládat, že se zúčastní až sto dětí," prozradila zástupkyně ředitele zuberské školy Marie Pyrchalová.

Děti ze základní i mateřské školy budou zpívat také u vánočního stromu v Leskovci. „Je to naše premiéra, takže jsme sami zvědaví, jak dopadne. Ale už se velmi těšíme," netajila učitelka z leskovecké mateřinky Alena Vaculíková.

Do akce Česko zpívá koledy se připojila také Základní umělecká škola Alfreda Radoka ve Valašském Meziříčí. „Zpívat budou dva soubory. Jedním bude sbor Mibidizo z naší školy," potvrdila mluvčí ZUŠ Alfréda Radoka Kristýna Žlebková.

Prozradila, že ve sboru Mibidizo se představí nejméně třicet dětí. Přibližně stejný počet zpěváků pak bude mít druhý meziříčský sbor z místní Základní školy Šafaříkova. „Zpívat budeme pod vánočním stromem na náměstí. Věříme, že se k nám přidají i další lidé," dodala Kristýna Žlebková.

Koledy zazní i z terasy nad hlavním vchodem do Základní školy v Poličné. „Netroufám si odhadnout počet zpěváků, ale zájem je veliký," informoval Valašský deník ředitel školy Jiří Papež.

Akce Česko zpívá koledy začíná na jmenovaných místech ve středu 9. prosince v 18 hodin.

Jak se přihlásit?

Chcete s námi i letos zpívat koledy? Stačí vyplnit přihlašovací formulář zde.

Fotografie ze zpívání koled následně zveřejníme ve Valašském deníku, na webu Valašského deníku a na stránkách www.ceskozpivakoledy.cz. Svoje fotografie zasílejte co nejdřív po skončení zpívání na redakce.valassky@denik.cz a nezapomeňte uvést místo (město, obec) kde jste zpívali a autora fotografií.

Nově najdete na stránkách ceskozpivakoledy.cz předlohu plakátu a pozvánku ve formě pohlednice pro svoje přátele a obchodní partnery.

Můžete si také přečíst, jak vypadaly loňský a předloňský ročník Česko zpívá koledy s Valašským deníkem.

Přihlaste se na zpívání www.ceskozpivakoledy.cz 

Kde se budou ve středu 9. prosince v 18 hodin zpívat koledyVsetín terasa domu kultury, Ratiboř před obecním úřadem, Zubří základní škola, Kateřinice na návsi, Lidečko před obecním úřadem, Poličná základní škola, Valašské Meziříčí pod vánočním stromem, Karolinka před obecním úřadem, Leskovec u vánočního stromku na návsi, Hovězí na návsi, Janová před obecním úřadem, Velké Karlovice před obecním úřadem, Lačnově