Současně tím bude zahájen i Týden knihoven každoročně vyhlašovaný Sekcí veřejných knihoven, který patří pod Sdružení knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Letošní jedenáctý ročník proběhne s mottem Knihovnická bašta. Podle SKIP to může znamenat knihovnické „jídlo“, pochutnání, speciality, lahůdky, nebo též baštu moudrosti a vzdělání.

Masarykova veřejná knihovna připravila na celý týden zajímavý program. Bude probíhat nejen v knihovně na Dolním náměstí, ale také v knihovnách na Trávníkách, v Luhu a v Rokytnici. Prvním bodem programu bude právě pondělní narozeninová oslava, během níž se mohou návštěvníci osobně setkat s významnými literárními hrdiny a postavami z populárních knížek.

„Připraveno je ocenění věrných čtenářů, veselé čtení společně s literárními hrdiny i možnost vyhrát zajímavé ceny v kole štěstí,“ sdělila zástupkyně ředitelky knihovny Marie Pokorná.

Na další dny se připravuje například pohádkový biograf pro děti nazvaný Pohádková bašta, beseda s místostarostou Lubomírem Gajduškem o divadle Semafor, den seniorů, předčítání z knih českých autorů, odpoledne plné pirátů pojmenované Piráti, kam se podíváš, či soutěž ve zdobení jednohubek.