Hosty slavnostního večera budou Ženský pěvecký sbor Rokytenka a Trombitáši bratia Štefánikovci z Púchovskej doliny. Kmotrem CD se stane valašský bard František Segrado.

Jak název alba Upadla ně koleda napovídá, příznivci a posluchači vsetínské kapely se tentokrát mohou těšit na písně s vánoční tématikou. Na desce jsou jich celkem dvě desítky.

„Písničky vznikaly postupně v průběhu asi pěti let. Psal jsem je vždy o Vánocích. Doufám, že se nám nyní společně s kapelou podařilo atmosféru a pohodu valašských Vánoc dostat i do nahrávky," říká kapelník a autor všech písní kapely Dareband Jiří „Dareba" Václavík.

Vánoční album Upadla ně koleda je pátým plnohodnotným CD kapely Dareband, která v příštím roce oslaví deset let své existence. „Posluchač, který je na naši tvorbu zvyklý, nalezne i na vánoční desce řadu metafor a jinotajů. Budeme jen rádi, pokud naše písně budou znít pod stromečkem nejednoho Valacha," usmívá se Jiří Václavík.

Kapela Dareband začala natáčet své vánoční CD na přelomu jara a léta ve spolupráci se vsetínským nahrávacím studiem PRO-MARTS Milana Volčíka. „Doufám, že i když jsme točili prakticky v létě, přesto se nám podařila vytvořit darebandovsky vánoční atmosféra," poznamenává basista a zpěvák kapely Daniel Káčer.

Poslední práce na nahrávce byly dokončeny na podzim. Posluchači na CD uslyší i několik zajímavých hostů. Jsou to například Trombitáši bratia Štefánikovci ze Slovenska, kteří nebudou chybět ani na křtu nového alba Upadla ně koleda. Na desce zní také některé hudební nástroje, jež nejsou pro Dareband příliš typické. Například banjo či steel kytara.

Obal, který výtvarným pojetím navazuje na předcházející CD kapely, vytvořila Eva Macháčková.

Křest nového vánočního alba skupiny Dareband s názvem Upadla ně koleda se uskuteční ve vsetínském Domě kultury v pátek 21. listopadu v 19 hodin.