K vidění byly umělecké šperky z anticora, které autorka zkombinovala s kameny a šitou krajkou. Kromě třpytivých náhrdelníků či náušnic v jedné místnosti, zhlédli návštěvníci i autorčiny obrazy. Ty byly vytvořené především technikou suchého pastelu.

Zrcadlení však nebylo pouze o vystavených uměleckých dílech. Autorčiným záměrem bylo i zachycení toho, co se skrývá v hloubi lidských srdcí. Každý z přítomných si tak mohl vybrat ze širokého spektra obrazů ten, který mu byl „nejblíže“.

Na umělkyni bylo po úvodní řeči znát dojetí. Jednalo se totiž o její vůbec první konanou výstavu. Pohodovou atmosféru navíc udržoval doprovodný program. Tím bylo pěvecké vystoupení pěveckého kvartetu Krůžek Štyr tet.

„Je to pro mne příjemný pocit. Vážím si všech lidí, kteří sem přišli. Je to pro mě takový osobní dárek,“ zhodnotila Tauberová, jež žije a tvoří právě ve Velkých Karlovicích.

Důležitou přípravou na sobotní zahájení bylo mimo jiné i vybírání vystavovaných výrobků.

„Volila jsem je tak, aby se do těchto interiérů hodily. Vybírala jsem například i podobné symboly nebo zachycené momenty,“ upřesnila Tauberová.

Výstavu karlovské umělkyně mohou zájemci zhlédnout do pětadvacátého dubna. Muzeum je přístupné od pondělí do soboty v době od osmi do šestnácti hodin, v neděli od osmi do dvanácti hodin.