Nápad dát se dohromady a založit kapelu vznikl právě když se sešli bývalí členové kapely Křováci- František Segrado, Karel Proisl, Karel Spáčil a Jenda Volčík. S příchodem klávesisty Evžena Proisla začaly vznikat úpravy valašských a horňáckých lidových písniček.
„V roce 2005 vystřídal Karla Spáčila na postu kytaristy Aleš Mrnuštík z Ležérně a vleže,“ nastínil Proisl současnou sestavu kapely.
První dva roky svého fungování se kapela nejmenovala nijak.
„Při jednom koncertu nás pořadatel představil jako Hudební skupinu Františka Segrada. Přišel s tím, že už se něco vymyslet musí,“ připomněl Proisl.
Vzhledem k tomu, že amatérské kapely třou bídu s nouzí, navrhl Segrado Veselou bídu.
„Řekl, že když je to finančně bída, ať je aspoň veselo,“ dodal muzikant.
Původním vzorem kapely byla skupina Čechomor. Postupem času si Veselá bída našla vlastní styl.
„Hrajeme bez bicích a obejdeme se i bez přílišných rockových prvků,“ vysvětlil Proisl.
Tím, že se sešli muzikanti hrající jazz, rock, funky, country i v cimbálovkách došlo podle Proisla k zajímavým aranžím původních lidových písní.
Během deseti let se vytvořil široký repertoár, který si našel své spektrum posluchačů a s nímž Veselá bída hrála po celé republice.
„Zahráli jsme si například v pořadu Noc s Andělem, Bílkovinách, v pořadu Konto paraple i na známých festivalech,“ podotkl klávesista.
Kapelu mohli slyšet lidé na Trnkobraní, na festivalu Colours of Ostrava či Open air festivalu Trutnov.
Na svém kontě má kapela už tři CD. „Vydali jsme alba Veselá bída – Može byť aj smutno, hlavně když je veselo, Nebozízek a vloni Veselá bída – Z listu. Mimo to vzniklo i CD Vánoční písně a koledy,“ vyjmenoval Proisl.
V poslední době chystá kapela nový repertoár.
„Hledáme zajímavější stylizaci v aranžích, která bude stále vycházet z původního moravského folkloru,“ osvětlil budoucnost kapely. Informace o kapele mohou zájemci nalézt na www.veselabida.cz