Uvedení novinky do hudebního světa si nenechaly ujít stovky příznivců valašské kapely. „Už bylo načase vydat další desku. Jsem na ni velmi zvědavá. Už teď jsem si ale jistá, že zklamaná určitě nebudu," řekla ještě před zahájením koncertu fanynka Martina Třetinová.

V předsálí M-klubu vítala příchozí již před osmou hodinou večerní temperamentní Cimbálová muzika Kosár. Příchozí naladila na správnou notu.

Hlavní hvězdy večera, hudebníci z kapely Docuku, nastoupili před natěšené publikum před půl devátou. Přivítal je bouřlivý potlesk zaplněného sálu.

Jak bude slavnostní křest nového alba probíhat, ovšem ještě v tu chvíli netušili ani sami hudebníci.

Desku pokřtil farář s jeptiškou

„Má to být překvapení i pro nás," netajil před zahájením vystoupení kontrabasista kapely Pavel Hanuštiak. „Kdo ví, jestli naši kmotři vůbec dorazí," přisadil si už z pódia zpěvák a kytarista Docuku Jiří Buksa.

V očekávání tak muzikanti nejprve zahráli asi sedm písní. Až poté ruch u vstupu do sálu naznačil, že se zřejmě blíží nejdůležitější okamžik večera.

Davem fanoušků už se v tu chvíli prodíral Pavel Trčka z folklorního souboru Soláň v přestrojení za faráře a jeho kolega nastrojený v úboru jeptišky. Tedy oba očekávání kmotři. Album Kdybych já věděl pokřtili na pódiu valašskou slivovicí. Frontman kapely pak čerstvě pokřtěné CD vhodil jako dárek mezi diváky a koncert kapely mohl pokračovat.

Mimo muziku si později přítomní vychutnali také klip, který album provází. Vznikl k písni Holubí. Do této skladby mimo jiné nazpívala vokální party meziříčská rodačka a muzikantka Markéta Irglová.

Deska Kdybych já věděl obsahuje patnáct skladeb. Vznikala pod producentskými křídly zpěvačky a muzikantky Idy Kelarové. Ta se podílela také na zvuku a náladě autorských písniček.

Nové skladby se tak nesou na různorodých vlnách. Charakteristické prvky valašského folkloru doplňují muzikanti rockem s keltskými motivy či ozvláštňují swingem a šansonem.

Pátečním koncertem hudebníci z Docuku zahájili jarní turné, na kterém svou novinku představí i v dalších městech. Již tento týden v pátek 8. března například v Rožnově pod Radhoštěm.