Cimbal Classic zahraje parkinsonikům

Kdy: pátek 8. dubna v 17.00 hodin
Kde: Klub Parkinson v Rožnově p. R.

Třetí benefiční koncert pro parkinsoniky se uskuteční dnes v podvečer v evangelickém kostele v sousedství Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. U příležitosti Světového dne Parkinsonovy choroby jej pořádá rožnovský Klub Parkinson.

Na koncertě vystoupí patron jmenovaného rožnovského klubu, cimbalista Dalibor Štrunc se svým hudebním seskupením Cimbal Classic. Vstupné je dobrovolné, koncert začíná dnes v 17 hodin.

Repríza Nejkrásnější války v Liďáku

Kdy: sobota 9. dubna v 19.00 hodin
Kde: Lidový dům ve Vsetíně

Členové hereckého souboru Masarykova gymnázia Vsetín uvedou v repríze muzikál Nejkrásnější válka. Představení se koná v sobotu večer v sále Lidového domu ve Vsetíně.

Autorem libreta hry na motivy Aristofanovy Lysistraty je přední český karikaturista Vladimír Renčín. Hudbu napsal Jindřich Brabec. „K této inscenaci se vracím po šestnácti letech. Tehdy jsem ji nastudoval se souborem, ve kterém hráli dnes už profesionální herci, jako jsou Zdeněk Trčálek, Renata Prokopová-Viznerová nebo Kristýna Janáčková," připomněl už před březnovou premiérou režisér souboru Masarykova gymnázia Miroslav Urubek.

Členové gymnaziálního divadelního souboru začali muzikál připravovat v září. Na pódiu se střídá okolo dvaceti herců. Repríza muzikálu Nejkrásnější válka začíná ve vsetínském Lidovém domě v sobotu v 19 hodin.

Malí rybáři předvedou, co umí

Kdy: sobota 9. dubna v 9.00 hodin
Kde: Valašské muzeum v Rožnově p. R.

Malí rybáři se sejdou v sobotu v 9 hodin v Mlýnské dolině ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Předvedou zde rodičům a veřejnosti, co se naučili v kroužcích ve středisku volného času v Horní Bečvě.

„Děti už znají techniky rybolovu a měly by vědět také o tom, co je rybářský řád. Teď ukážou i praktické dovednosti," vysvětlila za pořadatele Julie Lišková.

Rybářský kroužek má na Rožnovsku dlouholetou tradici. V současné době ho navštěvují desítky dětí ve věku od osmi do patnácti let.

V Bystřici připravují maškarní rej

Kdy: neděle 10. dubna od 14.00 hodin
Kde: Společenský dům ve Valašské Bystřici

Děti z Valašské Bystřice by si už měly začít připravovat kostýmy. Ve Společenském domě u Pernických se totiž v neděli odpoledne bude konat maškarní rej.

Na programu je losování masek, tanec, soutěže, malování na obličej. Organizátoři pro děti a rodiče připraví také malé občerstvení. Zpestřením reje bude soutěž o nejlépe zamaskovanou rodinu. Vstupné je 20 korun pro návštěvníky bez masky. Kdo přijde v kostým, nic platit nebude.

Nedělní karneval pro děti začíná ve Valašské Bystřici ve 14 hodin.

Mama Yewa zahraje v gobelínce

Kdy: neděle 10. dubna v 17.00 hodin
Kde: Schlattauerova kavárna ve Valašském Meziříčí
Kde: Koncert novozélandského hudebníka Jono Bono Heyes s jeho kapelou Mama Yewa se uskuteční v neděli v 17 hodin ve Schlattauerově kavárně ve Valašském Meziříčí.

Návštěvníci se mohou těšit na perličku ve světě World music. Uslyší jedinečnou směs syrových rytmů flamenca či západní Afriky, hluboce zakořeněných v arabském Maghrebu, interpretovaných s hravou lehkostí jiho- amerických písní.

V Rožnově a Meziříčí se zapojí do závodu kočárků

Kdy: neděle 10. dubna v 15 hodin
Kde: Městský park u Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm a dětské dopravní hřiště Na Mlynářce Valašské Meziříčí

V neděli přesně v patnáct hodin odstartují na třiapadesáti místech v České republice v pořadí již páté strolleringové závody závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Zapojí se také rodiny v Rožnově pod Radhoštěm, kde se klání uskuteční v Městském parku a ve Valašském Meziříčí, kde se bude soutěžit na dopravním hřišti Na Mlynářce.

„Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem," vysvětlila Edita Berková, zakladatelka programu Strollering.

Podstatou závodů je chůze s kočárkem na přibližně 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na výkony účastníků dohlíží traťoví rozhodčí.

Kontrolují především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Soutěží se ve třech kategoriích: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je potřeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Závody kočárků startují v Městském parku v Rožnově pod Radhoštěm a na dopravním hřišti Na Mlynářce ve Valašském Meziříčí v neděli 10. dubna v 15 hodin.