Slavnostní koncert, který pod názvem Svatomartinský vinš Josefu Lažovi uspořádali pracovníci Sdružení pro rozvoj Soláně, byl beznadějně vyprodaný.

Do Zvonice se vtěsnalo na sto třicet posluchačů.

Podvečerem provázel Jan Rokyta mladší, s jehož otcem Janem Rokytou starším včerejší oslavenec dlouhé roky spolupracoval v Cimbálové muzice Technik a v ostravském rozhlasu.

Mezi gratulanty Josefu Lažovi nechyběli zpěváci a zpěvačky Pavel Ptáček, Vojtěch Goláň, Karel Petružela, Ludmila Vašková, Klára Obručová, Michaela Bařinová, Lenka Mrlinová, Jan a Jana Zaviačičovi či Štěpán Pospíšil. Doprovodila je Cimbálová muzika Soláň a cimbalisté Jan Rokyta mladší a Petr Zetek.

Ke gratulaci se připojili také pracovníci Zvonice na Soláni. „Přejeme Josefu Lažovi jenom to zdraví, dobrý dech a krásnou písničku pořád na rtech," zaveršovala za celý kolektiv informačního centra Jana Křenková.

Josef Laža potěšil všechny přítomné posluchače na první pohled nevyčerpatelnou zásobou vzpomínek na svou bohatou hudební a především pěveckou kariéru.

Uvolněné vyprávění střídala jedna valašská písnička za druhou, příjemné prostředí Zvonice dodalo podvečeru na Soláni potřebnou atmosféru.

„Je to pěkné od celého soláňského sdružení, že udržuje valašskou tradici a dává příležitost muzikantům, sólistům, malířům a dalším umělcům. Zkrátka, že udržuje kulturu na Soláni tak, jak jsem já poznal ve svých jinošských letech," chválil jubilant Josef Laža.