Talentovaní mladí hudebníci z Valašska se tak ocitnou ve společnosti známých jmen, například Lucie Bílé, Martina Chodúra, Michala Davida či Ilony Csákové. „Překvapilo nás to, ale samozřejmě máme velikou radost,“ netajila se čtrnáctiletá zpěvačka Poškoláků Zuzana Kocurková z Huslenek, která má v plánu po prázdninách zkusit štěstí na konzervatoři.

O postupu na ostravský koncert rozhodli svým hlasováním posluchači rádia. Písnička poškoláků Být tebou, tak váhám se řadu týdnů držela na předních příčkách hitparády TOP 10. Nakonec byla stažena a Poškolákům přišla pozvánka do Ostravy. „Jsme spokojení, že jsme se tam dostali,“ řekl baskytarista Tomáš Jochec.

Od účinkování po boku hvězd a před početným publikem si slibují hlavně zkušenosti. Nabídku hrát na playback kapela bez váhání odmítla. Za každou cenu chtějí zahrát na živo. „Když budeme dobře připravení, tak se bát nemusíme,“ byl přesvědčený Tomáš Kopecký, který v kapele hraje na piano Fender.

Úspěch si užívají nejen mladí muzikanti, ale také jejich rodiče, kteří skupinu podporují. „O postupu kapely nerozhodly hlasy několika lidí. Hlasovalo se po celé severní Moravě. Pro regionální kapelu je to veliký úspěch. Chtěl bych poděkovat všem, kteří Poškolákům poslali hlasy,“ uvedl otec jednoho z hudebníků Petr Jochec.

Blížící se koncert před patnáctitisícovým davem v ostravské ČEZ Aréně, staví Poškoláci na vrchol toho, čeho se jim prozatím podařilo dosáhnout.

Nedávno si ale splnili ještě jeden sen.

Vydali svou první desku, která obsahuje osm skladeb. „Obsahuje většinu ze současného repertoáru kapely,“ řekl kapelník a autor skladeb Jaroslav Kopecký

Album vznikalo v Huslenkách na jaře a v létě. O konečné mixování a mastering se postarali Petr Vavřík a Libor Mikoška ve zlínském studiu V. Lisovalo se v Brně. „Podstatné pro nás bylo, že se nám podařilo sehnat finance. Dík za to patří všem, kteří nás podpořili,“ zdůraznil Kopecký.

V současné době připravují Poškoláci také jednu novou skladbu s vánoční tematikou nazvanou Andělé v oblacích. Jako překvapení ji chtějí představit právě na koncertě v Ostravě.

Oficiální premiéru pak bude mít 12. prosince na vánočním koncertě v Základní umělecké škole v Karolince, kde Poškoláci pokřtí své nové CD a uspořádají autogramiádu.