„Jaro je již v plném proudu a k jaru patří také květiny. A proto je nasnadě, že budeme mít hosta, který je tak trochu s květinami spojen. Alespoň názvem své poslední knihy O květině aneb Rozhlasové zpovědníky,“ říká organizační vedoucí sboru Lenka Pospíšilová.

Zuzana Maléřová pravidelně oslovuje posluchače na vlnách Českého rozhlasu, je také autorkou devatenácti knih, které vychází z osobního i rozhlasového života. Je rodačkou z Valašska.

„Její maminka měla raději krásnou než praktickou zahradu, byla vždy plná květin a vůní. A tak to má i Zuzana ve svém životě a práci. Její knihy i rozhlasové glosy a televizní pořady jsou plné nádherné češtiny, která je vkusná, přívětivá i pravdivá, takže se čtenář i posluchač naladí na stejnou vlnu a nabyde dojmu, že jde o jeho myšlenky, stesky a trápení, ale také radosti a potěšení,“ uvádí Lenka Pospíšilová.

Besedu se Zuzanou Maléřovou v pátek večer v malém sále Domu kultury ve Vsetíně zpestří zpěv pěveckého sboru Jasénčanky i vystoupení cimbálových muzik Mikro, Malá a Mladá Jasénka. Setkání bude spojené také s prodejem autorčiných knih a autogramiádou. Začátek v 19 hodin.

Banner Vsetínského filmového maratonu
Kino Vatra hostí chorvatský filmový maraton. Tady je PROGRAM