Komediální příběh odehrávající se na začátku šedesátých let 20. století, vypráví příběh dvou neúspěšných shakespearovských herců Jacka a Lea. Ti, aby získali dědictví po milionářce Florence, vydávají se její dávno zmizelé neteře. K jejich překvapení však Florence stále žije.

Sobotní premiéra na domácí půdě ve Společenském domě U Pernických je beznadějně vyprodána. Komediální žánr bystřickým ochotníkům evidentně svědčí. Od prvních chvil je zřejmé, že se dobře baví herci a co je hlavní, také publikum.

Svižným střídáním jednotlivých obrazů při minimálních úpravách scény samotné dociluje soubor toho, že hra ani na okamžik neztrácí spád a divák pozornost. K tomu přispívá výborná práce se světlem, kdy plně osvětlenou scénu v dalším obraze nahrazují jen bodové reflektory odhalující pouze část jeviště. I díky tomu se daří navození dojmu, že se každý z obrazů odehrává v úplně jiném prostředí. Tu ve vlaku, tu v obývacím pokoji.

Vtipné a herci velmi dobře odvedené dialogy a absurdní scény působí přesně tak, jak mají – u diváků vyvolávají bouřlivé salvy smíchu. Lze říci, že soubor Chaos dostál své tradičně vysoké úrovni. Komedie Pod praporem něžných dam v jeho podání rozhodně stojí za vidění.