Dnes večer navíc mohou vsetínští diváci zhlédnout poprvé v kině Vatra zfilmovaný pátý díl: Harry Potter a Fénixův řád. Přestože se začíná až dnes večer, už ve středu v poledne bylo na obě čtvrteční promítání prodáno téměř dvě stě lístků. „Zájem je, lidé se ptají a objednávají na všechny dny,“ pochvaluje si pokladní kina Milena Marková.

Ujišťuje také, ať lidé přijdou, protože vstupenek je stále dost. „Určitě půjdeme. Knihu jsem četl a do kina se těším,“ svěřil se jedenáctiletý Martin Plaček. Knihkupci ovšem mají své letošní potterovské žně už od 21. července, kdy na pulty knihkupectví po celém světě vtrhl poslední díl Harry Potter and the Deathly Hallows.

„Prodává se více než předcházející díl. Což je zajímavé,“ konstatuje knihkupec Pavel Kalouš. O anglickou verzi mají zájem především děti, ale najdou se i dospělí, kteří nechtějí na český překlad tak dlouho čekat. Ten by se měl objevit v lednu 2008. „Kupuji si v angličtině všechny díly. Procvičím si angličtinu a nemusím tak dlouho čekat na překlad,“ dodala Markéta Kašparová ze Vsetína.