Napsání scénáře a režie sobotního programu se ujal David Pavlíček, který zároveň zastane také role průvodce, glosátora i moderátora večera. „Divákům nabídneme pořad s tematikou tajemnou, přesto všem známou a blízkou. Vysvětlíme, co je to láska, jaké má podoby, strasti a slasti," pozvala jménem souboru Kotár Klára Obručová.

Hostem večera bude folklorní soubor Rosénka z Prahy s cimbálovou muzikou Muzička. Soubor má mnohaletou tradici, je nedílnou součástí Dejvického divadla.

„Rosénka je známá především zajímavým výběrem materiálu a jeho netradičním zpracováním, o čemž svědčí četná ocenění z domácích i zahraničních festivalů a přehlídek," upozornila Klára Obručová.

Nezahálí ale ani tanečníci a zpěváci z Kotáru. V sobotu poprvé představí publiku zbrusu nový taneční a pěvecký blok z oblasti západního Slovenska, z Kubréj. „Příjemným a snad i úsměvným zpestřením budou rozhovory s účinkujícími a diváky i připravovaná soutěž," doplnila Obručová.

Hudebně-taneční skupinu Kotár již několik let doprovází cimbálová muzika Kordulka s primášem Michalem Jelénkem. Po skončení programu v sále Lidového domu bude následovat beseda u cimbálu v sousedním hudebním klubu Tři Opice.

Valentýnské putování s Kotárem přes kotáry začíná v sobotu v 19.30 hodin.