Organizátoři ze spolku Fujaré zaimprovizovali, dvě zbývající kapely přesunuli do nedaleké stodoly a návštěvníci nakonec odcházeli nadšení a plní dojmů.

Dvě stovky obdivovatelů složitého hudebního nástroje - lidského hlasu si našlo v sobotu cestu do přírodního amfiteátru rožnovského muzea.

Musica Folklorica v čele s folklorní ikonou Martinem Hrbáčem zahajovala. Ke slovu se dostala také jazzová zpěvačka Jana Koubková.

Šestičlenné vokální těleso Skety bylo ale posledním, kdo předvedl svůj um na venkovním podiu.

„Pak přišla šupa. Zbývaly ale ještě dvě kapely, tak jsme je přesunuli do stodoly u amfiteátru,“ popsal okamžitý nápad Pavel Trčka ze spolku Fujaré.

Jak se ukázalo, tento tah vyšel.

„Polští Gruff i závěrečná Katarína Máliková byli skvělí. Lidi odcházeli nadšení. Všechno zlé je na něco dobré. Díky dešti byla atmosféra při koncertu ve stodole a bez aparatury úžasná. Návštěvníci, kteří zůstali do konce, nechtěli vystupující pustit z podia,“ doplnil nadšeně.

Oslavit 110 let železniční trati Vsetín - Velké Karlovice přišly v sobotu 1. září stovky lidí. Lákal parní Matěj i motorový Hurvínek.
Oslavy 110 let železnice táhly davy, lákal parní Matěj i motorový Hurvínek

Jako na jiných místech i tady pořadatelé bojovali s dalšími kulturními pořady a politickými mítinky v okolí, které jsou pro návštěvníky zdarma.

„Je to škoda. Bojujeme o diváka a dochází k degradaci muziky jako takové,“ povzdechl si Pavel Trčka.

Členy spolku to ale neohrozí.

„Budou-li peníze, jdeme do toho příští rok zase. Chuť a sílu na to máme. A můj seznam kapel, které bychom chtěli pozvat, se neustále rozšiřuje. Už teď vydá aspoň na patnáct dalších ročníků,“ ubezpečil dramaturg.

Týden kultury na Valašsku. Strom života.
Týden kultury vydělal 300 tisíc pro nemocného chlapce a mobilní hospic