Hlavním hostem letošního muzikantského setkání bude brněnská skupina Bokomara

„Celodenní hudební maraton odstartuje v deset hodin dopoledne vystoupení vsetínské kapely Ležérně vleže akustic,“ prozradila za organizátory Eva „Endy“ Sobková. Mezi dalšími účinkujícími se objeví také hosté ze Slovenska, konkrétně skupiny Bobova dieta a tradiční účastník festivalu – skupina Jasoň ze Sklených Teplic.

„Dále divákům zahrají například Martin Rous z Prahy, Tereza Terčová, duo Bublava – Dospiva z Orlové, Arnošt Frauenberg ze Žebráku či kapela Epy De Mye,“ vyjmenovala z bohaté nabídky organizátorka. Nejzářivější hvězdou letošního Amfolkfestu bude podle pořadatelů známá brněnská kapela Bokomara. „K tanci a poslechu poté zahraje valašský Karel Zich Revival Band, jehož muzikanti na závěr představí i svůj nový hudební country projekt,“ prozradila Sobková.

Za uplynulé ročníky si Amfolkfest vybudoval pevné místo mezi ostatními hudebními přehlídkami na Valašsku. V jeho historii už divákům zahráli i stálice českého hudebního nebe jako jsou skupina AG Flek, Nezmaři či trio Redl, Samson a Lenk.

V loňském roce si na festival našlo cestu na čtyři sta lidí. A pořadatelé se neobávají ani magické třináctky, která letos značí počet už uskutečněných ročníků. „Jak říkáme, náš Amfolkfest se konečně dostává do puberty,“ uvedla s úsměvem Endy Sobková.

Organizátoři také vzkazují, že je možnost přijet na festival už v pátek večer, kdy se v místním Salonu u Williho odehraje společný večírek s některými protagonisty sobotního programu Amfolkfestu. „Přespat můžou návštěvníci ve stanech přímo na louce vedle hospody, nebo za mírný poplatek na tábořišti pod Pulčínskými skalami,“ doplnila Sobková.

Tradičním partnerem a spolurealizátorem třináctého ročníku Pulčínského Amfolkfestu je obecní úřad ve Francově Lhotě.