Slavnostní atmosféra dýchla na každého návštěvníka již při vstupu do společenského domu U Pernických, kde se karneval konal. Ještě před vstupem do sálu byly vidět originální masky poletující všude kolem.

Plný parket tančil na hity českých i slovenských skupin, a tak si mohli přítomní zatrsat na nesmrtelné písně Olympicu, Jiřího Schelingera, nebo Katapultu. „Skupinu se snažíme každým rokem obměňovat. Tento rok zde hrají domácí hudebníci z Valašské Bystřice a jsou výborní. Dokonce slíbili, že na přání zahrají i dechovku," prozradila organizátorka akce Růžena Kratochvílová.

Ačkoliv příchod v masce nebyl povinný, návštěvníci bez kostýmu byli spíše výjimkou. Do barevných trikotů se oblékli mladí i staří a užívali si společně sobotní večer. „Účast je podobná jako roky předtím. Musím však říct, že letos je tu snad nejvíce masek, co pamatuji. Nejvíce mě těší, jak jsou všichni kreativní," pochvalovala si Růžena.

Masky spolu tančily i soutěžily

Tříčlenná skupina Astmatic hrála k tanci a poslechu celý večer a kromě toho se také zapojila do soutěží připravených pro návštěvníky. „Kluci mě potěšili, když mi oznámili, že budou hrát v maskách, takže nekazí partu," pokračovala organizátorka.

Kolem půl desáté všichni nastoupili před pódium na taneční parket, aby se společně vyfotili a zábava mohla pokračovat dál.

Mimo jiné se o ní postaral moderátor Miroslav Cáb, když vyhlásil první soutěž. „Soutěže budou dvě a pro výherce máme připravené malé ceny," prozradil.

Jako první se soutěžilo v „židlované" a zúčastnila se jí většina masek na tanečním parketě. Vítěz mohl být však pouze jeden a v tomto případě se jím stala Pipi dlouhá punčocha. „Soutěž byla super. Musím říct, že jsem se při ní i trochu zapotil," prozradil Michal Kuráň.

Nejlepší masku volili mezi sebou

A co by to bylo za karneval, kdyby na něm nevyhlašovali nejlepší masku. Organizátoři to vymysleli fikaně a nechali o ní rozhodnou samotné návštěvníky. Na každém stole ležel přichystaný papír, na nějž všichni maskovaní napsali svých pět tipů na nejoriginálnější kostým.

Favoritem se nakonec staly dopravní značky.

Autor: Michaela Horáková