Do neděle se představí nejen české a slovenské soubory, ale také hosté z Cookových ostrovů, Španělska a Polska. Návštěvníci se tak mohou těšit na soubory Čečinka, Snutki, Štěpnička, Malá Ostravica, Aurrera, Rozsutec, Kohoutek, Kopaničár, Meziříčan, Bača, Sedmikvítek, Ovečky, Stromíš a Bača Pozdní sběr.

„Diváci, kteří navštěvují folklorní pořady pravidelně, tak posoudí, kam se folklor za poslední roky posunul," sdělil ředitel festivalu Ctirad Bryol.

Kdo by chtěl vidět všechny vystupující současně, neměl by si nechat ujít jejich průvod, který se koná v sobotu v meziříčském zámku Kinských o půl desáté dopoledne.

Programy se konají na několika místech ve městě: v amfiteátru parku u zámku Kinských, Zámecké kavárně a velkém sále zámku Žerotínů, Schlattauerově kavárně Moravské gobelínové manufaktury, ale i na ulicích a náměstí.

Soubory vystoupí také na nádvoří zámku v Hustopečích nad Bečvou a v Kelči.

„Jubilejní desátý ročník festivalu jsme zaměřili na lidové umění karpatské oblasti, které představí soubory ze Slovenska, Moravských Kopanic, Lašska a Valašska. A pak také na vystoupení souborů, které si získaly oblibu diváků v minulých letech," popsal Bryol.

K novinkám letošního Babího léta patří program muzik z oblastí sousedících s Valašskem „Už sem obešel…" a „Příběh jednoho tance", pořad věnovaný valašskému mužskému tanci odzemku.

V sobotu bude jarmark i výstava

Po celou sobotu se bude v zámeckém parku konat řemeslný jarmark, kde se budou prodávat krajové speciality.

V prostorách radnice ve Valašském Meziříčí bude instalována již od počátku září výstava fotografií z uplynulých ročníků Babího léta.

Všechny programy jsou připraveny k oslavě Dnů města.

V posledním období se totiž stalo tradicí, že jejich náplní v sudých letech je především folklór a navazující umělecké a řemeslné kategorie.

„Pro širokou veřejnost jsme připravili i doprovodný program, jehož témata pramení právě z lidové tvorby různých oblastí," doplnil ředitel festivalu Ctirad Bryol.