V premiéře ji v sobotu večer představí nejprve domácímu publiku ve Valašské Bystřici ve Společenském domě U Pernických. Repríza je naplánovaná tamtéž hned následující večer v neděli.

Vstoupit do nové divadelní sezony s nově nacvičenou hrou je u herců souboru Chaos již tradicí. Komedii Pod praporem něžných dam, jejíž děj se odehrává začátkem šedesátých let 20. století, zkoušejí od října loňského roku. „Pojednává o dvou hercích, kteří chtějí přijít k penězům. Z toho důvodu se vydávají za synovce milionářky, která hledá dědice. Děj se samozřejmě komediálním způsobem zamotá a zkomplikuje," přiblížil režisér a vedoucí souboru Chaos Josef Rýdl s tím, že se na pódiu vystřídá celkem osm herců.

Divadlo Chaos zvládne každou sezonu s nově nastudovanou hrou odehrát mezi patnácti a dvaceti představeními. Také letos mají kalendář nabitý. Po víkendové premiéře a repríze se již v příštím týdnu 22. a 23. ledna představí ve Společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm. „Na přelomu ledna a února nás čekají dvě představení v Zubří, další pak v Zašové, Vidči, Horní Bečvě či Študlově," nastínil některé štace Josef Rýdl. Divadlo Chaos nebude chybět ani na každoroční přehlídce amatérských divadel v Hovězí.

Amatérský divadelní soubor Chaos zahajuje letos ve Valašské Bystřici již svou osmadvacátou sezonu. Vznikl v roce 1986. Navazuje na velmi dlouhou tradici divadla ve Valašské Bystřici, která sahá až do konce devatenáctého století. „V kronikách je možné dohledat záznam, že se zde hrálo divadlo o Vánocích či velikonoční pašijové hry už v roce 1897," připomněl Josef Rýdl. Mezi světovými válkami fungovaly ve vesnici zároveň dokonce tři divadelní spolky.

Premiéra nového hry Pod praporem něžných dam současného divadla Chaos začíná v sobotu v domě U Pernických ve Valašské Bystřici v 19 hodin. Nedělní repríza je naplánována na 14 hodin.