Co by to byl za Tříkrálový karneval, kdyby na něj dětem nepřišli zazpívat tři králové. To, že přicházejí, bylo vidět již z dálky. „Jedním z králů je samotný ředitel školy. Doprovázejí jej dva tatínci dětí, které navštěvují naši školu," prozradil jeden z učitelů vsetínské základní školy Josef Kovařík.

Základní škola Integra pořádala karneval již po dvaadvacáté. „Každý rok pořádáme doprovodný program v duchu pohádkových postav nebo známých hrdinů večerníčku," přiblížil učitel Kovařík.

Letos si vzali učitelé na pomoc loutkové postavy Hurvínka a Máničky. „Program se připravoval dlouho dopředu. Největší zásluhy na něm má učitelka Lenka Slavíková, která si s ním dala mnoho práce," podotkl Josef Kovařík.

Na karnevalu děti také pomáhaly

Účast byla větší než v předchozích letech. „Rodiče s dětmi přilákalo nejspíš špatné počasí venku. Přišlo více dětí, než chodívá obvykle, což je dobře," radoval se učitel.

S přípravami programu a her pro děti vypomohli samotní žáci školy. S nejmenšími dětmi si hráli a pomáhali jim s plněním soutěžních úkolů. Připravené byly barevné plechovky, do kterých se děti trefovaly balonky, nebo oblíbená dětská hra na rybáře. Kromě těchto her, u kterých žáci asistovali a rozdávali sladké odměny, pomáhaly děti Hurvínkovi a Máničce se sbíráním jedlých hub nebo se stavěním horolezecké stěny pro pana Spejbla.

Do her se nezapojily pouze děti větší, ale soutěžily také ty úplně nejmenší. „Soutěže se mi líbí. Na karnevalu jsem byla i minulý rok a příští rok bych chtěla přijít zase," prozradila sedmiletá Leona Vašíčková, která se letos převlékla za princeznu.

Přišla princezna,
ale i Valaška

Princezna byla také jednou z nejoblíbenějších pohádkových postav. Kromě ní se však v davu objevovali pistolnící, mušketýři, mořská víla, spidermani a další komiksové postavy. Raritou byla brokolice a malá Valaška ve valašském kroji s housličkami.

Nechyběli ani Hurvínek s Máničkou nebo Žeryk. Většinou se jednalo o žáky základní školy, kteří se starali o zábavu na tanečním parketu. K tanci zahrála skupina Gympleři. Poté se z reproduktorů ozývaly nejznámější dětské písně.

Kromě zábavného programu a hudby byly v předsálí připravené další hry. Děti mohly skládat puzzle, vymalovávat obrázky nebo vystřihovat vystřihovánky.

Některé z dětí se na chvíli u stánků s připravenými hrami zastavily, většina z nich však po celou dobu neopustila taneční parket v sále.

MICHAELA HORÁKOVÁ