Valašskému muzikantovi, který se v posledních měsících objevuje také po boku hudebního uskupení Trombitáši bratia Štefánikovci ze slovenské Nimnice. „Byla to náhoda. Před časem jsem se s nimi setkal na Ovčáckém dni v Prlově, kde jsme s mojí kmenovou kapelou Dareband hráli," vzpomíná Daniel Káčer, který je civilním povoláním výpravčí ve vsetínské železniční stanici.

Vsetínskému Darebandu se parta slovenských muzikantů zalíbila natolik, že ji začali zvát na svoje akce. „Všechno vyústilo v to, že mě jednou pozvali, abych jejich vystoupení doprovodil hrou na svou basičku. Poprvé to bylo před necelými dvěma lety při adventním koncertě ve Slavičíně," poznamenal muzikant.

Pro spolupráci s nimnickými Trombitáši se Daniel Káčer rozhodl i proto, že jejich muzika mu není cizí. „Můj tatínek je původem od slovenského Hlohovce. Jeho maminka, tedy moje babička, pocházela z oblasti Oravy a Liptova," objasňuje důvody oblíbenosti muziky Trombitášů.

Své vysvětlení pak dokresluje tvrzením, že „Šak oni sú takej Valaši. Akorát z iné strany javornického kopca."

Spolupráci se slovenským uskupením bere vsetínský muzikant vážně. Už si stačil pořídit kroj včetně bambitky. „Poslední krojovou součást, goralský klobúk, jsem si obstaral při nedávném Valašském bálu v Liptále," svěřuje se Daniel Káčer.

Přestože s bratry Štefánikovci a jejich muzikou koncertuje zejména sám, jeho spolupráce se postupně přetavuje také ve společná vystoupení Trombitášů a Darebandu. „Vrcholem je zatím píseň Trombitáši, kterou složil Jiří Dareba Václavík a vyšla na jeho CD nazvaném Ej, Kyčero čarodějná. Hrajeme ji společně," vysvětluje.

Muzicírování se slovenskými kamarády jej těší. Přesto je pro něj stále důležité působení v kapelách na Moravě. „Nejsem sám, s kým Štefánikovci spolupracují. Mými domovskými kapelami jsou stále Dareband a STRAM," upozorňuje muzikant a výpravčí.