Na tyto a další otázky odpovídá humornou formou v komediální one woman show Copak je s Arnoldem herečka vsetínského Divadla v Lidovém domě Renata Trličíková, která hlavní hrdinku ztvárňuje. Nejbližší repríza je naplánovaná na sobotu 22. února v 19 hodin.

Do hlavní role ji obsadil autor hry a zároveň také její režisér David Vacke. Hrdinka, knihovnice Klára Silná, čeká společně s diváky na příjezd hosta – oblíbenou seriálovou hvězdu Arnolda. Mezitím ovšem společně prožijí Klářiny všemožné vzlety a pády, které se odehrávají v jejích představách.

Režisér a autor scénáře, herec a inspicent Slováckého Divadla David Vacke, prozradil, že se diváci společně s hlavní hrdinkou nakonec příjezdu hvězdy dočkají.

„Je to komedie, kdy si hrdinka vytváří falešné světy, kterým propadá, což všichni známe z dění kolem nás,“ řekl Vacke.

Vsetínská herečka Renata Trličíková podle něj náročnou komediální roli zvládá s naprostým přehledem.

„Musím smeknout klobouk. Role Kláry Silné je velké sousto i pro profesionální herečku. Jsem velmi potěšený, že do toho Renata chtěla jít,“ doplnil režisér David Vacke.

Renata Trličíková vidí ve své hrdince osobnost, která rozhodně netrpí nedostatkem sebevědomí.

„Klára Silná je velmi energická žena, která má své představy o světě a fungování v něm. Ráda by je naplnila, ale není úplně jisté, jestli se jí to podaří,“ prozradila o své roli Trličíková.
Divadlo v Lidovém domě ve Vsetíně hru Davida Vacke Copak je s Arnoldem uvedla poprvé na konci ledna.

Renata Trličíková

Narodila se v roce 1969 v Jeseníku, kde od dětství hrála v dramatickém souboru. Na konci osmdesátých let se mihla ve vsetínském loutkovém divadle Kohútek. Poté se začala divadlu věnovat od roku 2010, kdy nastoupila jako stálý člen souboru Divadlo v Lidovém domě. Doposud se objevila ve hrách, které soubor nastudoval: Dům doni Bernardy v roli Poncie, Advent v roli Roziny, Marta Peschek jde do nebe v roli Marty a Limonádový Joe v roli Niny.

David Vacke

Narodil se v roce 1976 v Uherském Hradišti. Od roku 1994 je ve stálém angažmá Slováckého divadla v Uherském Hradišti jako herec a inspicient. Se scénou spolupracuje už od roku 1985, kdy účinkoval v dětských rolích. Diváci jej znají třeba z role Mirka Dušína v Rychlých šípech.