Čtenáři z Horní Lidče si vloni nejvíce půjčovali detektivní příběhy skandinávských spisovatelů Jo Nesbø a Larse Keplera.

„Také švédská kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, je populární. Je to výborný příběh," doporučila ledečská knihovnice Věra Povalačová.

Oblíbené byly i příběhy z Tálibánem ovládaného Afghánistánu Khaleda Hosseiniho. Děti si nejvíce oblíbily Deník malého poseroutky od Jeffa Kinneyho.

Ve vsetínské Městské knihovně obsadila první dvě místa E. L. James a jejích Padesát odstínů šedi a Padesát odstínů temnoty.

Za ní se umístily Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové. Krom populárních novinek se do první desítky dostal i Moliérův Lakomec.

Městská knihovna Valašské Meziříčí hlásí mezi nejpůjčovanějšími knihami román Evžena Bočka Poslední aristokratka.

Vedle něj patří mezi oblíbené i tři tituly E. L. James a vyšetřovatelské příběhy norského spisovatele Nesbø. Další populární detektivky pocházejí od českého spisovatele Vlastimila Vondrušky.

Čtenářky v Loučce si zamilovaly romány Barbory Koudelkové. Její trilogie začíná Útěkem z afrického pekla a končí Návratem do českého pekla. Podle slov Marie Mikulové je velice oblíbená i válečná literatura.

Nejčtenější knihou minulého roku se v rožnovské knihovně stala Farma zvířat britského esejisty George Orwella. Za ním se umístilo Padesát odstínů šedi a Keplerův Hypnotizér.

V Novém Hrozenkově bodovali rovněž Nesbø a Vondruška. „Velmi oblíbené jsou i příběhy Táni Keltové-Vasilkové," přiblížila knihovnice Emilie Pekařová.

Autor: Bára Kalincová