Letos na podzim navíc díky tomu vzniklo i nové CD, kde se rožnovští muzikanti už potřetí k vánoční tématice vrací.

„Uslyšíte na něm koledy z Valašska i z celé Moravy v podání sólistů Pavla Ptáčka, Františka Prokopa, Michaely Bařinové, Klárky Blažkové, či Marie Křenkové. Zapěje i Krůžek štyr tet a jako milí hosté se představí chrámový sbor svatého Josefa z Hutiska-Solance či klarinetové kvarteto z Rožnova,“ vyjmenovala vedoucí muziky Soláň Monika Kovářová.

Album, na kterém je dohromady pětadvacet vánočních písniček, dostalo výmluvný název Na Vánoce aneb Soláň si koleduje. Jeho křest se uskuteční 29. prosince v 18 hodin v kostele Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm. Už nyní je však CD v prodeji v rožnovském informačním centru či v knihkupectví v Rožnově.

Také koncert 29. prosince nebude jediným, který Cimbálová muzika Soláň ve vánočním čase odehraje.

Už ve středu 27. prosince se představí v Bazilice Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce společně s Hanáckým mužským sborem Rovina.

O den později ve čtvrtek 28. prosince od 16 hodin se koná tradiční vánoční zpívání se Soláněm v Informačním centru Zvonice na Soláni.

Tradiční předvánoční pečení vánoček a perníčků v Schlattauerově kavárně v Moravské gobelínové manufaktuře ve Valašském Meziříčí; čtvrtek 21. prosince 2017
Domácí vánočky a perníčky provoněly Schlattauerovu kavárnu
Vizualizace možné budoucí podoby obchodní galerie, kterou před vsetínským vlakovým nádražím za 250 milionů korun vybuduje firma Valatrans.
Obchodní galerie v centru Vsetína dostala zelenou