Je inspirováno Citadelou Antoine de Saint Exupéryho, a tak se diváci mohou těšit nejen na jeho přemýšlivé texty zasazené do příběhu obyčejných lidí, ale i na ochotníky-začátečníky, kteří jsou po několikaměsíčním úsilí připraveni dát do představení vše. Akce se uskuteční v pátek 17. ledna od 18 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku.

Občanské sdružení NA CESTĚ působí ve Vsetíně již 14 let a je zaměřeno na práci s mládeží. Letos tomu bude 10 let, co sdružení otevřelo nízkoprahové zařízení Centrum Archa. Jde o službu sociální prevence, kde pracovníci usilují o všestranný rozvoj mladých a podporují jejich často nesnadnou cestu k hledání vlastní identity, cestu k vlastnímu srdci.

„Při práci s mladými se pravidelně stává, že teprve v dlouhodobém vztahu objevíme, že věci jsou jinak, než se na první pohled zdálo. To nejdůležitější je dobře ukryté pod povrchem. Ale pokud mladý člověk nezachytí hlas svého srdce, je náchylný zařídit si život cestou rozumu, cestou nejmenšího odporu nebo cestou různých úniků a obran," představuje vznik nápadu ředitelka sdružení Miriam Hurtová. „Něco z toho, co prožíváme s mladými lidmi v Arše, se pokoušíme v představení Cesty srdce sdílet. Přijďte se podívat, jak se nám to povedlo," zve Hurtová.

Benefiční vstupné činí 100 Kč a bude využito na provoz Centra Archa. Vstupenky jsou v předprodeji v kině Vatra. Partnery akce jsou Indet Safety Systems a.s. a lékárny PharmDr. Bohumila Hanáka. Mediální partneři jsou TV Beskyd a Valašský deník.