Na čtvrtém ročníku Ratatašou nebudou chybět orientální tance, sokolníci a hudba

„Návštěvníkům se představí mnozí z těch, kteří je bavili už v průběhu tří předchozích ročníků. Tentokrát ovšem ve zcela novém hávu a s novými programy,“ prozradil vedoucí skupiny Valmont Stanislav Herman.

V bohatém odpoledním programu vystoupí například divadelní společnost Memento Mori z Uherského Ostrohu nejprve jako Lancknechti a poté jako Gladiátoři. „Divadelní a šermířská skupina Historika z Rožnova pod Radhoštěm představí svou Legendu o králi Artušovi, naši kamarádi z hradu Sovinec zase postraší diváky svými Loupežníky,“ vyjmenoval některá čísla z programu Herman.

Svůj um předvede divákům také pořádající skupina Valmont ve scénkách U kanonu stál a Na příkaz Albrechta z Valdštejna. Na „něžnější“ strunu návštěvníky naladí orientální tanečnice ze skupin Benkari a Allimah Asmar. „Dojde také na ohňovou šou a závěrečný ohňostroj. Jako speciálního hosta jsme si na večer pozvali valašské hudební seskupení Docuku,“ prozradil Herman. Podporu celé akci tradičně poskytla obec Bystřička. První šermíři zkříží své meče v pět hodin odpoledne.