KDY: 24. 10. od 9 do 17 hodin
25. 10. od 8 do 16 hodin
KDE: Dům kultury Vsetín
ZA KOLIK: zdarma

Vsetín - Více než čtyři desítky středních škol, pětice vyšších odborných škol, jedna vysoká škola a přes dvacet zaměstnavatelů ze Vsetínska i okolí se tento čtvrtek a pátek představí na Burze práce a přehlídce škol Vsetín 2019 ve vsetínském domu kultury.

„Cílem přehlídky je umožnit mladým lidem, jejich rodičům, karierním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací. A to přímo od zaměstnavatelů a vzdělávacích institucí,“ přiblížil ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR ve Vsetíně Stanislav Rudolf.

Burza práce je určená především žákům základních škol a jejich rodičům, studentům závěrečných ročníků středních škol a zástupcům široké veřejnosti, kteří hledají pracovní uplatnění. Otevřené dveře ale budou mít také kariérní a výchovní poradci, pedagogičtí pracovníci a všichni, kteří si chtějí rozšířit své povědomí o současné nabídce místních firem a vzdělávacích zařízení.

Žáci druhého stupně základních škol si mohou s předstihem začít vytvářet nezávaznou představu o svém budoucím zaměření. Budoucí středoškoláci a lidé hledající zaměstnání mají příležitost získat informace, které jim pomohou při výběru nejvhodnější školy a oboru. Návštěvníci si mohou promluvit s personalisty zúčastněných firem, předat jim svůj životopis a seznámit se s nabídkou volných pracovních míst.

Zástupci Úřadu práce ČR pomohou návštěvníkům s orientací ve vzdělávací nabídce škol, žákům posledních ročníků ZŠ pak s volbou nejvhodnější profese z hlediska uplatnění na pracovním trhu.

Po oba dny připravili pořadatelé z ÚP a Agentury pro ekonomický rozvoj Vsetínska (AERV) doprovodný program. „Na pódiu ve velkém sále bude k vidění několik ukázek činností žáků středních škol, například sebeobrana, agility, malířské práce se šablonami a další. Ukázky proloží tři bloky videoprezentací škol z okresu Vsetín i mimo něj a místních firem,“ přiblížil Filip Holzmüller z AERV.

Vstupné je zdarma. Ve čtvrtek je otevřeno od 9 do 17 hodin, v pátek od 8 do 16 hodin.

Můžete si rozšířit obzory informovanosti o současné nabídce a poptávce po jednotlivých oborech. Přijďte se podívat, jak se prezentuje firma, ve které pracujete, co zajímavého nabízejí ostatní, nebo jak se změnila škola, na které jste studovali. Vezměte s sebou kamarády a užijte si to – vyzkoušet můžete řadu aktivit, které jsou připraveny na jednotlivých stáncích vystavovatelů.