„Ohlas byl takový, že jsme se rozhodli výstavu prodloužit až do konce roku,“ informovala organizátorka Denisa Halašová, která se spolu s Ilonou Paříkovou podílela také na aranžmá výstavy.

Blahovy fotografie vkusně doplňují básně Jana Skácela. K jejich zveřejnění se organizátorům podařilo získat svolení od nadace, která Skácelovu pozůstalost spravuje.

„V nejbližší době se chystáme fotografie očíslovat, aby si pak zájemci mohli nechat udělat kopie,“ poznamenala Halašová.

O snímky, které zachytily kus historie Huslenek a jejích obyvatel, jeví zájem nejenom starší, ale i lidé střední a mladší generace. „Tato výstava pro nás znamená opravdu hodně. I když původně z Huslenek nepocházím, poznala jsem na fotografiích spoustu zdejších lidí. Dokonce jsem našla i svého manžela, tehdy jako mladíka,“ zasmála se Šárka Šimčíková, která pečlivě studovala vystavené snímky.

Sám Pavel Blaha, kterému za půl století neunikla žádná významnější událost v Huslenkách a okolí, má z úspěchu výstavy radost. K fotografování už se nicméně vracet nehodlá. „Fotit na klasický film je dnes drahá záležitost a k digitální technice vztah nemám,“ vysvětlil fotograf, který už před dvaceti lety proslul rychlostí, s jakou byl schopen dodávat hotové fotografie.

Pokud například dopoledne nafotil svatbu, večer už se svatebčané mohli těšit z hotových obrázků.

Výstavu nazvanou Pavel Blaha – Huslenky viděné s láskou, finačně podpořila nadace Děti-sport-kultura. Galerie v Huslenkách je otevřena každou neděli od třinácti do patnácti hodin.

„Lidé ale nemusí čekat na neděli, dveře galerie si mohou nechat otevřít kdykoliv,“ poznamenala Denisa Halašová. Stačí zavolat na číslo 736 155 057 a domluvit si hodinu návštěvy.