Jubilejní patnáctý ročníky oblíbené hudební akce se uskutečnil v areálu zrekonstruovaného informačního centra ve Francově Lhotě, místní části Pulčín.

Festival začal netradičně už v pátek koncertem pod širým nebem, jehož hlavními protagonisty byli držitelé dvou Andělů, vsetínští Žamboši. Několika desítkám přítomných diváků, kteří si posedali na lavičky a karimatky v kruhu kolem improvizovaného pódia, zahrála také Žofie Kabelková.

Hlavní části programu Amfolkfestu vyhradili pořadatelé sobotu. Počasí, které je pro organizátory festivalů vždy největším otazníkem a strašákem, tentokrát zklamalo a drtivou většinu dne provázel vytrvalý déšť. Skalní fanoušky Amfolkfestu to ale neodradilo a vystupující kapely jich přišly podpořit téměř dvě stovky.

Se sychravým počasím se lidé vypořádali pomocí více vrstev oblečení či usrkáváním horké medoviny, která k festivalu také neodmyslitelně patří. Pořadatelé byli navíc na rozmary počasí výborně připravení a v krátké době vztyčili nad diváky střechu tvořenou spojenými zahradními party stany.

Hudební oslavu patnáctých narozenin Amfolkfestu, pro který se vžil název Malý festival na konci světa, odstartovala slovenská kapela Jasoň ze Sklených Teplic. Tato kapela prozatím nechyběla na žádném z předcházejících ročníků festivalu. „K festivalu i Pulčínu chováme srdečný vztah. Osobně se mi velmi líbí rodinná atmosféra, která tady každý rok panuje,“ řekl za kapelu Jasoň Peter Uhrín.

V dalším programu se o přízeň publika ucházely kapely Mirečkovi sekerášé, Netřísk či Filip M. Druhým slovenským hostem byla po patnácté hodině kapela Mince vo fontáně.

V druhé polovině odpoledne se představil písničkář Martin Rous či kapely Bodlo, Dareband a Veselá Bída. Velký úspěch poté sklidila kapela Jauvajs, která divákům naservírovala pořádnou porci irské muziky. Celý festival vygradoval energickým vystoupením valašskomeziříčské kapely Docuku. Během jejího vystoupení konečně částečně polevil vytrvalý déšť a mnozí z návštěvníků, kteří po celou dobu vytvářeli kapelám vynikající atmosféru, se dokonce pustili do tance.

Jediný bod z naplánovaného programu, který se kvůli nepříznivému počasí nakonec neuskutečnil, byl večerní country bál. Ten pořadatelé z pochopitelných důvodů už dopředu odvolali. Návštěvníci přesto odcházeli velmi spokojení. „Jsem velmi rád, že jsem přijel. Obdivuji, že se v tak malé obci jako je Pulčín, daří pořádat tak příjemný festival,“ nechal se slyšet Eduard Svíčka, který přicestoval na Amfolkfest vůbec poprvé ze slovenské obce Dvorníky. „Velmi se mi tady líbí. Jsem rozhodnutý jezdit nyní na Amfolkfest pravidelně,“ dodal Svíčka.

Spokojenost neskrývala ani hlavní pořadatelka Amfolkfestu Eva Endy Rohlenová. „Cítím velkou vděčnost k příznivcům festivalu, kteří vydrželi dlouhé hodiny v dešti a chladu. Bez nich by to nešlo. Veliký dík patří také všem pořadatelům,“ řekla Rohlenová.