Předchozí
1 z 12
Další

Hlasujte v anketě: Co u vás rozhodne volby?

Co u vás rozhodne volby 2022Co u vás rozhodne volby 2022Zdroj: Deník

Jana Cagašová, vedoucí provozu, Lhota u Kelče

Líbilo by se mi, kdyby volebním tématem byla podpora lidí, kteří jsou těžko uplatnitelní na trhu práce, nemohou práci sehnat. Bylo by fajn najít pro ně smysluplnou náplň, využít je například při práci pro obec – všude jsou odpadky, je třeba starat se o zeleň a podobně.

Jana Cagašová, vedoucí provozu, Lhota u KelčeJana Cagašová, vedoucí provozu, Lhota u KelčeZdroj: Deník/Michal Burda

Petra Vaňková, ředitelka kulturního domu, Zlín

Z mého pohledu nejsou až tak důležitá konkrétní volební témata. Vždy se spíše pozorně dívám na kandidátky a hledám na nich lidi, které znám, které považuji za důvěryhodné. Takovým pak mohu dát svůj hlas.

Petra Vaňková, ředitelka kulturního domu, ZlínPetra Vaňková, ředitelka kulturního domu, ZlínZdroj: Deník/Michal Burda

Martin Kožich, programátor, Vsetín

Uvítal bych, kdyby u nás ve Vsetíně bylo jedním z volebních témat lepší hospodaření města. A určitě by nebylo na škodu, kdyby si někdo vzal za své například i takovou zdánlivou drobnost, jako jsou psí hovínka. Těch je také všude dost a majitelům psů je to evidentně jedno.

Martin Kožich, programátor, VsetínMartin Kožich, programátor, VsetínZdroj: Deník/Michal Burda

Martin Mrlina, technik bytového hospodářství, Vsetín

Velkým volebním tématem by mohlo být bezesporu zdravotnictví. Konkrétně například dětská pohotovost, která podle mého názoru ve Vsetíně výrazně chybí. Vyvstane-li potřeba využít ji třeba v noci, je to velký problém.

Martin Mrlina, technik bytového hospodářství, VsetínMartin Mrlina, technik bytového hospodářství, VsetínZdroj: Deník/Michal Burda

Petra Proksová, pracovník ve zdravotnictví, Vsetín

Důležitá budou jistě sociální témata: pomoc starým lidem, nemocným, dětem, zajištění dostatečné primární zdravotní péče – ať už jde o obvodní lékaře či zubaře. Řešit je třeba také rozvíjení sportovních aktivit a podporu sportu jako takového, nejen hokeje. A to na všech věkových úrovních. Vzpomenout bych mohla také zkvalitnění cyklostezek, jejich osvětlení a údržbu a potom také bezpečnost v ulicích: více policejních hlídek i podporu policie jako takové. Poslední řečené se týká také hasičů.

Petra Proksová, pracovník ve zdravotnictví, VsetínPetra Proksová, pracovník ve zdravotnictví, VsetínZdroj: Deník/Michal Burda

René Mikulenka, živnostník, Valašské Meziříčí

V našem městě může ve volbách rozhodovat skutečnost, že se právě v současné době dostavil nový bazén. To můžou být plusové body pro stávající vedení města. Důležité také bude, kdy se podaří dokončit rekonstrukci náměstí. Už se to docela vleče a podnikatelé i lidé obecně už jsou otrávení.

René Mikulenka, živnostník, Valašské MeziříčíRené Mikulenka, živnostník, Valašské MeziříčíZdroj: Deník/Michal Burda

Miroslav Dančák, živnostník, Hovězí

Spíše než podle konkrétních témat, se osobně u voleb rozhoduju podle toho, jací lidé do zastupitelstva kandidují. Podle toho, co už mají za sebou, jestli třeba nemají na triku nějaké průšvihy. Myslím, že například u nás má starosta a vedení obce nějaké výsledky. Takže za mne není změna potřebná.

Miroslav Dančák, živnostník, HovězíMiroslav Dančák, živnostník, HovězíZdroj: Deník/Michal Burda

Karel Kostka, pedagog a spisovatel, Vsetín

Přiznám se, že v případě Vsetína mě nenapadá nic takového, co by bylo potřeba zásadně řešit. Město podle mého názoru funguje dobře. V každém případě by se nemělo zapomínat na drobnější běžné provozní věci, jako je například údržba chodníků a podobně.

Karel Kostka, pedagog a spisovatel, VsetínKarel Kostka, pedagog a spisovatel, VsetínZdroj: Deník/Michal Burda

Zbyněk Hurtík, skladník, Kateřinice

Co se naší obce týče, musím říct, že lidem, kteří jsou dneska ve vedení, věřím. Stávající složení zastupitelstva je dobré a zastupitelstvo funguje. Pořád se něco děje, buduje. Zamýšlené projekty se daří dotahovat do zdárného konce.

Zbyněk Hurtík, skladník, KateřiniceZbyněk Hurtík, skladník, KateřiniceZdroj: Deník/Michal Burda

Jakub Machálek, živnostník, Ratiboř

V případě naší obce obce stoprocentně platí, že žádná změna ve vedení rozhodně není potřeba. Podle mého názoru to u nás funguje výborně.

Jakub Machálek, živnostník, RatibořJakub Machálek, živnostník, RatibořZdroj: Deník/Michal Burda

Adam Uličný, hudebník, Rožnov pod Radhoštěm

Velkým aktuálním tématem v Rožnově je určitě stavba nového kulturního domu. Mně jako muzikantovi je toto téma samozřejmě blízké. Podle mého názoru Rožnov odpovídající kulturní centrum potřebuje a zaslouží si je. V tomto ohledu nyní město strádá.

Adam Uličný, hudebník, Rožnov pod RadhoštěmAdam Uličný, hudebník, Rožnov pod RadhoštěmZdroj: Deník/Michal Burda