více >>

Vsetínská noc 2019

Akce již skončila

Koncerty, komentované prohlídky, výtvarné dílny, soutěže a mnohé další aktivity v neobvyklou dobu či běžně nepřístupných prostorách nabídne 4. ročník oblíbené akce Vsetínská noc, která proběhne v pátek 17. května od 18 do 24 hod. na různých místech Vsetína.

Vsetínská noc 2019 se koná v rámci celonárodního Festivalu muzejních nocí. Do organizace se letos zapojila desítka místních institucí zaměřených na kulturu, vzdělání a volný čas. Krom obvyklých stálic i trojice nováčků ZUŠ Vsetín, ZUŠ Kostka a SPŠ strojnická Vsetín.

Každá organizace přispěje do společné mozaiky svým vlastním programem. K hlavním tahákům bude patřit tradiční koncert na terase domu kultury, tentokrát v podání známé místní formace Ležérně a vleže. Knihovna na Dolním náměstí poprvé v historii akce zpřístupní své sklepení a k tomu nabídne aktivity se strašidelnou tématikou. Na strašidla a další pohádkové bytosti bude zaměřeno i dění ve vsetínském zámku, kde si budete moci krom jiného udělat i památeční foto v kostýmech zapůjčených od partnera akce – společnosti Lipta – TDP. Střední zdravotnická škola přiblíží provoz tzv. malé noční směny a obě základní umělecké školy nabídnou vystoupení svých talentovaných žáků i jejich učitelů. V městských lázních si užijete noční koupání za snížené vstupné a v kině Vatra vás krom prohlídky promítací kabiny a krytu CO čeká i filmové pásmo. Své putování v rámci Vsetínské noci 2019 pak můžete zakončit na hvězdárně, která bude mít otevřeno až do půlnoci a krom komentovaných prohlídek plánuje i pozorování oblohy (za příznivých podmínek).

Mezi jednotlivými stanovišti bude stejně jako v předchozích letech jezdit oblíbený historický autobus. Programový leták s mapou stanovišť, jízdním řádem a soutěžní kartičkou bude k vyzvednutí během akce na soutěžních stanovištích v domě kultury, kině, knihovně, na zámku, ZUŠ Vsetín a na SŠ Kostka. Tamtéž soutěžící obdrží po získání již tří razítek odměnu.

Pokud není stanoveno jinak – je vstup zdarma.

Program akce:

DŮM KULTURY VSETÍN
18:00–23:00 Komentované prohlídky zázemí (každou půlhodinu, poslední ve 22:30)
21:00 Koncert kapely Ležérně a vleže (terasa)

KINO VATRA
18:00–22:00 Vstup chodbami krytu CO, komentované prohlídky promítací kabiny a zázemí, filmové pásmo, vstupné: 20 Kč na osobu

STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA a VOŠZ VSETÍN
18:00–22:00 Prohlídky budovy, ukázka učeben první pomoci a ošetřovatelství s možností vyzkoušet výkon (pro rodiny s dětmi)
18:00, 19:30 Komentované prohlídky (pro starší žáky a dospělé)
21:00 Prezentace tzv. malé noční směny 2. ročníkem SZŠ

MASARYKOVA VEŘEJNÁ KNIHOVNA VSETÍN
18:00–23:00 Hraní strašidelných deskových her a tvoření (K-klub, 3. patro), stezka odvahy sklepením knihovny (každou hodinu, poslední ve 21:00)
22:00 Strašidelné scénické čtení

MĚSTSKÉ LÁZNĚ VSETÍN
18:00–22:00 Noční koupání, snížené vstupné: 50 Kč na osobu a hodinu

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA VSETÍN
19:00–23:00 Prohlídka budovy s vystoupením žáků a učitelů na netradičních místech (každou hodinu, poslední ve 22:00), vystoupení tanečního oboru D. Šudrlové, projekce divadelních představení a animované tvorby žáků školy

ZÁMEK VSETÍN
18:00–23:00 Vystoupení cimbálovky Pramínky z Kopřivnice (každou hodinu), prohlídky zámeckého sklepení (každou hodinu), pohádkový fotoateliér (kostýmy Lipta – TDP a. s.), výtvarná dílna, strašidelná soutěž, volná prohlídka expozic a výstav
20:00 Komentovaná prohlídka výstavy s akad. architektem L. Sošťákem

HVĚZDÁRNA VSETÍN
21:30–24:00 Komentované prohlídky areálu hvězdárny, za příznivých podmínek pozorování noční oblohy

STŘEDNÍ ŠKOLA KOSTKA
18:00–23:00 Komentované prohlídky školních budov (každou půlhodinu, poslední ve 22:00), výstava fotografií z historie školy (aula), Kostka Rádio s možností zapojení do živého vysílání, hudební vystoupení učitelů a žáků ZUŠ Kostka (každou hodinu), výtvarná dílna M. Němcové

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STROJNICKÁ VSETÍN
18:00–22:00 Prohlídka dílen s praktickou ukázkou vybraných pracovišť (každou půlhodinu)

zdroj: Muzeum regionu Valašsko

17. 5.  (18:00–23:59)
Vsetín
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ