více >>

Mezinárodní den muzeí

Akce již skončila

Sváteční den budou moci návštěvníci prožít v sobotu 18. května 2019, kdy si připomeneme „Mezinárodní den muzeí“.  K oslavě tohoto svátku bude volný vstup do areálu Valašské dědiny a poprvé zpřístupněna část technického zázemí muzea.

„Netradičně poprvé zavedeme návštěvníky také do našeho technického zázemí – tesařské
a truhlářské dílny a ukážeme řezání dřeva na katru. V tesařské hale bude k nahlédnutí připravovaný transfer a oprava objektu chlévka pod Babínkem z Nového Hrozenková, který bude součástí připravovaného areálu Kolibiska,“ pozval ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš. Vybraná část technického zázemí muzea bude otevřena v čase od 9.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.00. Prohlídka bude organizovávána po skupinách, vstup bude od Živého domu.

Areál Valašské dědiny ožije od 9.00 do 17.00 ukázkou tradičních jarních prací. Předváděny budou činnosti spjaté s domácími pracemi kolem chalupy a v zemědělství jako např. střiž ovcí, zpracování ovčí vlny, kutí koní, pletení košů, výroba provazů, včelařství. Zavítáme i do kuchyně, kde se bude odstřeďovat mléko, stloukat máslo, zpracovávat tvaroh a připravena bude i ochutnávka pokrmů. Chybět nebude vystoupení folklorního spolku Jasénka. 

Zdroj: Valašské muzeum v přírodě

18. 5.  (09:00–17:00)
Valašské muzeum v přírodě, Rožnov p. R.
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ